Wydarzenia


17.06.2018 r., g. 15.00

Łódzkie Wątki. PostacieA jak Aldridge Ira, F jak famuły, Z jak zamachy – 17 czerwca przekonamy się, że historię Łodzi włókienniczej można przedstawić także alfabetycznie.

Przed nami ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Łódzkie Wątki, które poprowadzi Ryszard Bonisławski. Mając w pamięci to, że miasto jest plątaniną ulic, sumą budynków oraz wypadkową zdarzeń uczestnicy będą mogli podsumować dotychczasowe spotkania osnute wokół miejskiej tematyki. Najważniejsze wydarzenia, postaci czy miejsca uszeregowane zgodnie z kolejnością alfabetyczną stworzą obraz wielkiej przemysłowej metropolii, która odgrywała wiodącą rolę na arenie międzynarodowej.

Łódzkie Wątki to cykl spotkań poświęcony przestrzeni miejskiej w Łodzi i jej włókienniczej tożsamości. Miasto to splot treści, znaków i wartości. To także historia budynków i ich właścicieli. Jest wypadkową wielu sprzeczności, oczekiwań i wyobrażeń, przemian nakładających się na siebie i potrzeb różnych podmiotów. Historia Łodzi pełna jest powiązanych ze sobą kontekstów. Podczas każdego spotkania w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi uczestnicy mogą rozmawiać, snuć i słuchać najciekawszych miejskich opowieści.  

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)

Bilety: normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy

CZYTAJ RÓWNIEŻ

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Polskie duchy. Spotkanie z prof. Janis Jefferies

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce. 

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.