Wydarzenia


23.11.2018, godz. 17.00

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawieWystawa „NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki” została stworzona dla dzieci i z myślą o dzieciach. W przystępny dla nich sposób przedstawia łódzką aglomerację i sztukę w niej obecną. Przestrzeń ekspozycji została stworzona tak, by angażować wszystkie zmysły. Elementy na wystawie zostały zbudowane na bazie ilustracji z wydawnictwa NIEMAPA Łódź. Narratorem wystawy jest postać Włodzia, miłośnika Łodzi, a szlaki dla zwiedzających wytyczają łódzkie rzeki.

Przewodniczką po wystawie będzie Joanna Studzińska, jedna z kuratorek wystawy. Na początek zajrzymy do zrewitalizowanych łódzkich fabryk, by poznać ich nowe funkcje. Wstąpimy na Pietrynę i zobaczymy detale architektoniczne, które na co dzień umykają naszym oczom. Wejdziemy do wnętrza kamienicy i zrobimy pamiątkowe zdjęcie na łódzkiej „ośce”. A na koniec odpoczniemy w kąciku parkowym by posłuchać „Ptasiego Radia” Juliana Tuwima. Wiedza o mieście i kulturze mieści się w podstawie programowej, więc to świetna okazja by zgłębić ją razem z nami. Wszyscy uczestnicy zwiedzania otrzymają egzemplarz NIEMAPY Łódź.

Budynek D, III piętro
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

CZYTAJ RÓWNIEŻ

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Joanna Studzińska będzie przewodniczką po wystawie stworzonej z myślą o dzieciach.

Lodzer-projekt: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „JERZY ANTKOWIAK – MODA POLSKA” ORAZ PREZENTACJA IZABELI FRANCKIEWICZ-OLCZAK

Tomasz Ossoliński, współkurator wystawy, oprowadzi po ekspozycji i opowie o historiach kryjących się za eksponatami.

CZARNO NA CZARNYM. Warsztaty rodzinne dla dzieci od lat 5

Warsztat inspirowany wystawą JERZY ANTKOWIAK. MODA POLSKA