Wydarzenia


10.03.2018 r., g. 16.00

Oprowadzanie - „Bunt materii”, „Metamorfizm”, „Ad Initium”Budynek D, I, II, III piętro
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Zapraszamy na oprowadzanie, podczas którego Marta Kowalewska opowie o trzech wystawach w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, których jest kuratorką. Wszystkie, choć tak różne, mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ pokazują, jak rewolucyjne zmiany dokonały się w tkaninie artystycznej w ostatnim półwieczu. 

W zmianach tych wiodącą rolę odegrała Magdalena Abakanowicz (wystawa „Metamorfizm”). Jej dokonania odbiły się głośnym echem w światowej sztuce tkaniny, co pokazywały kolejne edycje Międzynarodowego Triennale Tkaniny (wystawa „Bunt materii”) i otworzyły drogę do dalszych, śmiałych rozwiązań, których doskonałym przykładem jest twórczość Włodzimierza Cygana (wystawa „Ad Initium”).

CZYTAJ RÓWNIEŻ

WAGARY W MUZEUM

Odwiedzający Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi będą mogli wyjątkowo zaanektować jeden z budynków muzeum. Tego dnia niemal wszystko będzie dozwolone.

Oprowadzanie po wystawie METAMORFIZM, projekcja filmu „15 stron świata” oraz spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz i filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Marty Kowalewskiej po wystawie „Metamorfizm" oraz projekcję filmu „15 stron świata”, opowiadającego o Eugeniuszu Rudniku, związanym z Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, pierwszym w Polsce realizatorze muzyki elektroakustycznej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz oraz filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską.

RAZ, DWA,TRZY do muzeum idziesz Ty!

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".