Wydarzenia


16.12.2018, godz. 13.00

Rodzinne spotkanie warsztatowe w ramach cyklu Łódzkie WątkiSpotkanie dla dzieci w wieku 5-9 lat z opiekunami.

Jak nauczyć dzieci wrażliwości na przestrzeń, która je otacza? Co jest w niej wartościowe, a co nie i dlaczego warto byłoby to zmienić? W jaki sposób ludzie mogą wpływać na zmiany w swoim mieście?

Wspólne budowanie miasta z Alicją Szygułą i Jakubem Głazem, autorami książki „Wspólne nie znaczy niczyje”, pozwoli najmłodszym zrozumieć, jak ważne jest planowanie, estetyka, historia, a nawet emocje i komfort przebywania w danym miejscu. Wspólnie z nimi spróbujemy ustalić, co w mieście sprawia, że czujemy się w nim dobrze lub źle, swojsko lub obco.

W swojej książce Alicja Szyguła i Jakub Głaz w przystępny sposób opowiadają, jak otaczająca nas przestrzeń może stawać się atrakcyjna i przyjazna, co stanowi o jej jakości i funkcjonalności, co powoduje, że miejsca w których mieszkamy, odpoczywamy i bawimy się mogą nabierać wartości, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Dowiadujemy się, w jaki sposób architekci projektujący naszą wspólną przestrzeń powinni uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników.
 
Autorzy przypominają, jak ważna jest partycypacja i konsultacje społeczne - dialog, bez którego „wspólne” nie jest przecież możliwe. Pokazują, jak ważne jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni publicznych, odczuwanych jako własne i wzmacniające społeczność, w tym uwzględnianie dobrze zaprojektowanej i wykonanej „małej architektury”, która sprawia, że w danym miejscu po prostu chce nam się przebywać i o nie dbać.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.). 

Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

SPOTKANIE Z ALICJĄ BIELAWSKĄ

Rozmowa z Alicją Bielawską, która towarzyszy prezentacji pracy artystki zakupionej w 2018 roku do kolekcji CMWŁ.

sPLOTY. Otwarte działania warsztatowe

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinny dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do dzieci w wieku 1+ wraz z opiekunami.

MAMY wenę. Warsztat dla mam

Warsztat twórczy dla mam