Aktualności


GEYER MUSIC FACTORY 2022 – RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓWW lipcu rusza kolejna edycja Geyer Music Factory. Dziedziniec Białej Fabryki Ludwika Geyera znów wypełni się muzyką. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie melodia. To właśnie ona – łącząca różne gatunki i style muzyczne stanowi zarazem najważniejszy składnik twórczości wszystkich artystów zaproszonych do udziału w projekcie.

08.07.2022, godz. 21.00 - Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz "Nasza Miłość"
Bilety
: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

Festiwal zainauguruje koncert "Nasza Miłość", będący wspólnym projektem saksofonisty Henryka Miśkiewicza i jego córki Doroty – wokalistki jazzowej – powstały w rocznicę 70. urodzin artysty.

15.07.2022, godz. 21.00 - Gary Guthman Quartet
Bilety
: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

Tydzień później Gary Guthman Quartet zagra koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin artysty. Guthman – amerykański trębacz, kompozytor, aranżer i dyrygent – od lat prezentuje zarówno muzykę swingową kompozytorów amerykańskich, jak i polskich twór-ców, takich jak Władysław Szpilman czy Bronisław Kaper. Słynie z zamiłowania do pięknych kantylenowych melodii i ogromnego wyczucia czasu w muzyce. Znany m.in. z muzyki do filmu „Rewers”.

29.07.2022, godz. 21.00 - Mietek Szcześniak & Joanna Gajda Quartet "Jazz dla dzieciaków"
Bilety
: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

Festiwal zakończy się 29 lipca koncertem "Jazz dla dzieciaków" Mietka Szcześniaka i Joanna Gajda Quartet z towarzyszeniem chórków dziecięcych. Zaprezentowane zostaną klasyki jazzowe z repertuaru Herbiego Hancocka czy Johna Coltrane'a z polskimi tekstami. Choć z założenia projekt jest adresowany do najmłodszych odbiorców - nie od dziś wiadomo, że każdy dorosły powinien w sobie pielęgnować piękno i spontaniczność wewnętrznego dziecka. Jesteśmy więc przekonani, że koncert będzie wspaniałym doświadczeniem dla szerokiego grona publiczności. Niech to będzie nasz łódzki muzyczny appendix do czerwcowego Dnia Dziecka rozszerzony na wszystkie grupy wiekowe!

Tradycyjnie już koncertom towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję przygotowane oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych w CMWŁ Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ oraz "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Podczas zwiedzania wspólnie odnajdziemy muzyczne akcenty scenograficzne budujące klimat ekspozycji, przypominając sobie przeboje od lat 20-tych do 90-tych XX wieku, a także wsłuchując się w melodie wyznaczane stukotem krosien i szumem przędzarek.

Bilety w cenie 25 zł (miejsca stojące) i 30 zł (miejsca siedzące) dostępne są w sprzedaży na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia muzeum. Na oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 529 365 lub pod adresem email gmf@cmwl.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie informacje organizacyjne oraz aktualności dotyczące koncertów znajdziecie w zakładce "Geyer Music Factory"

--

Zadanie "Geyer Music Factory 2022"  jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.