Wydarzenia


03.12.2022 r. 15:00

Warsztaty „Kołysanka dla babci”3 grudnia (sobota) o godzinie 15:00 zapraszamy na warsztaty skierowane dla młodzieży i  dorosłych z Iwoną Chmielewską, cenioną na całym świecie ilustratorką i pisarką, twórczynią obsypywanych nagrodami autorskich książek obrazowych, wydawanych m.in. w Korei Południowej, Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Meksyku i w Niemczech.

 

W trakcie spotkania artystka pokaże oryginały swoich książek – w tym wyszywane, aplikowane i kolażowe ilustracje. Uczestnicy będą mogli dotknąć m.in. tiulu, lnu, żakardu, adamaszku. W części praktycznej warsztatów będziemy tworzyć własne poletka lnu w różne – indywidualne – kratki. Mogą powstać z nich np. obrusy czy serwetki.


Stawiamy na twórczą swobodę, byście mogli stworzyć to, co najlepiej współgra z waszymi potrzebami. Ponadto będziecie mogli zobaczyć oryginalne prace zamieszczone w książce „Kołysanka dla babci”, uhonorowanej główną nagrodą w kategorii New Horizons w konkursie Bologna Ragazzi Award 2020. A także książki „W kieszonce” oraz „Gdzie jest moja córka”.
 

Podczas spotkania Iwona Chmielewska opowie także o stworzonej przez siebie serii dziewięciu ilustracji  pod tytułem „W kółko”, które zostały zamieszczone w przestrzeni wystawy „W kratkę”.

Informacje organizacyjne:

Kiedy: 3 grudnia (sobota) godz. 15:00
Limit osób: 10
Czas trwania: 1,5 h
Bilet: Normalny 14 zł | Ulgowy 10 zł

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Warsztaty skierowane do osób 16 +