Wydarzenia


13.12.2019 r., godz. 14.00

Mam na to patent – czyli metody działań edukacyjnychSerdecznie zapraszamy na warsztat „Mam na to patent – czyli metody działań edukacyjnych w oparciu o zbiory Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi”.

Warsztat inspirowany wystawami REKONSTRUKCJA TKALNI Z PRZEŁOMU XIX I XX W. PREZENTACJA MASZYN W RUCHU, MUZEUM INTERAKTYWNE KOTŁOWNIA oraz muzealnym portalem internetowym DIGITEX.

Podczas warsztatów przyjrzymy się maszynom i urządzeniom, które zrewolucjonizowały przemysł włókienniczy. Porozmawiamy o tym, jakie znaczenie w historii mają wynalazki i jaka droga prowadziła do ich powstania. Przekonamy się, że zbiory Muzeum mogą stanowić inspirację do działań utrwalających wiedzę i pobudzających kreatywność, czego efektem będą prototypy nieistniejących jeszcze wynalazków. 

Udział w warsztacie pozwoli Państwu zapoznać się z narzędziami i metodami działań edukacyjnych, które można wykorzystać podczas zajęć dydaktycznych. Pokażemy Państwu, jakie możliwości daje portal Digitex w pracy nauczycieli różnych przedmiotów szkolnych.

Data: 13.12.2019 r., godz. 14.00
Liczba uczestników: 5 - 20 uczestników
Czas trwania: 90 minut

Bilety w cenie: 8 zł