Wydarzenia


26.01.2020 r., godz. 15.00

„Moda w szalonych latach 70.” – wykład o historii i sztuceGdy myślimy o latach 70. w głowie pojawią się pewnie zespół ABBA, spodnie typu dzwony, czy buty na koturnach. Ale moda tamtej dekada była dużo bardziej złożona. Z jednej strony królowały jeszcze hippisowskie poncza i koszule z szerokimi rękawami, a z drugiej – rozciągnięte t-shirty z szokującymi napisami noszone przez fanów punkrocka. 

Druga połowa dekady to epoka disco. Na światowych wybiegach królowały stroje projektowane m.in. przez Sonię Rykiel, Diane von Furstenberg i Yves’a Saint Laurent. W Polsce modę dyktowały m.in. Barbara Hoff i Grażyna Hase, a modne Polki ubierały się m.in. w "Modzie Polskiej" i "Telimenie".

Wykład poprowadzi Andrzej Jankowski

Czas trwania: 60 min.
26.01.2020, godz. 15.00
Bilet normalny: 6 zł, bilet ulgowy: 4 zł
Na wydarzenie nie obowiązują zapisy

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ruszają zapisy na marcowe warsztaty dla najmłodszych!

Chcesz zapisać swoje dziecko na warsztaty "1, 2, 3 – do muzeum idziesz Ty!" lub "3, 4, 5 w muzeum się wkręć!"? Zbieramy zgłoszenia!

sPLOTY – Twórz w tradycyjnych technikach!

Twórz makatki, makramy i haft. Zajmuj się malarstwem i rysunkiem... To Ty wybierasz!

Wykład: Trudności i wyzwania w kształtowaniu się przemysłowej Łodzi

Z jakimi wyzwaniami musieli mierzyć się fabrykanci budując przemysł włókienniczy? Jak niewielka Łódź przeistoczyła się w przemysłową potęgę?

Mamy Wenę – warsztaty szycia dla mam

Szukasz oryginalnych zabawek i akcesoriów dla dzieci?
Chcesz, by otaczały je rzeczy piękne i zrobione z miłością?

Wykłady o modzie: Biżuteria. Czy musi być złota lub srebrna?

Biżuteria miała i ma różne funkcje. Jest także oznaką władzy, prestiżu, zamożności czy też przynależności klasowej. Wystarczy spojrzeć na korony królów, pierścienie władców, ale też kolie monarchini i arystokratek.