Wydarzenia


9.11.2019

Oprowadzanie kuratorskie i spotkanie z Kosmos ProjectSerdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące wystawie 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny. 

Już 9 listopada (sobota) o godz. 15.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie 16. MTT. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o technikach i kontekście tworzenia poszczególnych prac i by spojrzeć na nie oczami Mart Kowalewskiej – głównej kurator i członkini jury. Na 3 piętrach muzeum znajduje się aż 55 prac konkursowych, a ponadto wybitne dzieła mistrzów tkaniny artystycznej prezentowane w ramach pokazu specjalnego "Dialogi – poza granicami".

Także 9 listopada, po zakończeniu oprowadzania, zapraszamy o godz. 17.00 na spotkanie z Kosmos Project: Ewą Bochen i Maciejem Jelskim. Projektanci, którzy w tym roku zdobyli m.in. wyróżnienie "Must have" w plebiscycie Łódź Design Festival, stworzyli aranżację przestrzeni na 16. MTT. Studiowali na warszawskiej ASP, Politechnico di Milano i Stuttgart State Academy of Art and Design. Doświadczenie zawodowe zdobywali w studiach Denisa Santachiary i Alesssandro Mendiniego w Mediolanie. Inspiracją grupy jest relacja pomiędzy cywilizacją a dziką naturą. Prace Kosmos Project pokazywane były miedzy innymi na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie.
Podczas spotkania opowiedzą o swoich inspiracjach i najnowszych projektach.

Z radością informujemy także, że CMWŁ jest w trakcie zakupu do kolekcji dwóch prac Kosmos Project i już wkrótce będzie można zobaczyć u nas kilimy "Noc Kupały" i "Dziady".
Zakup dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.
 

Bilety:
- normalny 10 zł; ulgowy: 6 zł (na oprowadzanie i spotkanie);
- normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł (na spotkanie).