Wydarzenia


28.07.2020 r., godz. 21.00

Polówka 2020 – "Obywatel Jones"Od początku wakacji w każdy wtorek zapraszamy na dziedziniec CMWŁ na Polówki, czyli kino pod chmurką.

Hasłem kolejnego bloku filmowego będzie "W Polskę idziemy!". We wtorek 28 lipca, o godzinie 21.00 będziecie mogli poznać koleje losu Garetha Jonesa, dziennikarza, który wbrew wszystkim i wszystkiemu próbuje zdemaskować niszczącą politykę Stalina. Film w reżyserii Agnieszki Holland został nagrodzony Złotymi Lwami.

Obywatel Jones

Reż. Agnieszka Holland
Produkcja: Polska, Ukraina, Wielka Brytania (2019) Gatunek: thriller, polityczny
Czas: 141’


Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks (Vanessa Kirby), pracującą dla Waltera Duranty’ego (Peter Sarsgaard), dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem – George’em Orwellem.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=oaNwIzwkhuw

Pamiętajcieeby zabrać ze sobą maseczkę. Bramkę na teren otwieramy o godzinie 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

1, 2, 3 – DO MUZEUM IDZIESZ TY!

Zapraszamy na sierpniowe zajęcia! Wracamy do spotkań na żywo!

Tkanie Ruchu – warsztaty dla dzieci z opiekunami

Warsztaty dla dzieci (3-5 lat) z opiekunem

Tkanie Ruchu – warsztaty tańca i improwizacji

Nowe warsztaty dla dorosłych i młodzieży

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Twórz w tradycyjnych technikach pod okiem edukatora. Makatki, makramy, haft...

POLÓWKA 2020 – "OFICER I SZPIEG"

Zapraszamy na film Romana Polańskiego o Alfredzie Dreyfusie, francuskim oficerze skazanym na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny.