Wydarzenia


08.12.2019, 12.00

Punkty Widzenia – Oprowadzanie kuratorskieCo robią dzieci w galeriach sztuki? Jak odnajdują się w przestrzeni wypełnionej obiektami artystycznymi? W jaki sposób ich odbiór różni się od osądu dorosłego widza? Projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” jest próbą odpowiedzi na powyższe pytania.

Zadaniem uczestników projektu było spojrzenie na 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny (16. MTT) z własnej, osobistej perspektywy, a następnie przedstawienie swojej interpretacji muzealnej publiczności – między innymi w formie oprowadzania kuratorskiego po 16. MTT.

Podczas oprowadzania premierowo przekażemy do Państwa rąk wydawnictwa artystyczne w formie folderów-przewodników po 16. MTT, które są efektem kilkutygodniowego cyklu warsztatów.
Ich uczestnicy, wspierani przez ekspertów, słuchali o historii i znaczeniu 16. MTT, dokonywali wyboru prac, uczyli się, jak fotografować obiekty i opisywać ich formę, a także jak przekazać innym swoje refleksje — w postaci przewodnika oraz podczas oprowadzania po wystawie skierowanego do szerokiej publiczności.

Na oprowadzanie obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona):
(42) 684 61 15/ 500 527 855 lub edukacja@cmwl.pl.

Bilety: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy.