Wydarzenia


14.7.2024 r., godz. 16:00

Spotkanie z ArkadiusemZapraszamy na spotkanie z Arkadiusem – byłym projektantem mody, który na przełomie wieków podbił serca najważniejszych redaktorek i redaktorów mody na świecie. Zachwycał się nim „Vogue”, ale też i „The New York Times” czy „The Guardian”. Arkadius Weremczuk jest jednym z niewielu Polaków, który kształtował historię europejsko-północnoamerykańskiej mody. Zaistniał również w Azji.

Wyróżnia go nie tylko sława, ale przede wszystkim wielowymiarowe, różnorodne, przyciągające uwagę wzornictwo. Arkadius projektował zarówno twarzowe sukienki noszone przez gwiazdy jak i stroje głęboko zakorzenione w kulturze, literaturze, opowiadające o polityce czy religii. Kolekcja „United States of Mind” to jeden z najważniejszych manifestów politycznych w historii europejskiej mody, a „Virgin Mary Wears The Trousers” to fascynująca opowieść o istocie religii. Arkadius Weremczuk wielokrotnie poruszał temat miłości, namiętności i śmierci. W sposób bezpruderyjny podchodził na wybiegu do rozkoszy, erotyzmu, queeru.

Podczas spotkania porozmawiamy o jego karierze, biografii oraz pasjach artystycznych.

Spotkanie towarzyszy wystawie „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje”, a poprzedzi je oprowadzania po wystawie z kuratorem ekspozycji Marcinem Różycem.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Kiedy: 14 lipca godz. 16:00

Limit miejsc: 50

Bilety: 8 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kierownik/Kierowniczka Działu Kadrowo-Płacowego - oferta pracy

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zatrudni pracownika na stanowisko: Kierownik/Kierowniczka Działu Kadrowo-Płacowego

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów

Warsztaty rodzinne: W WOLNYM CZASIE

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje”