Wydarzenia


5.10.2022 r., godz. 11.00

Warsztaty “Jak ze snu. Wspomnienie o Łodzi"Stowarzyszenie Topografie, we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszają osoby 60+, dawnych pracowników i pracownice łódzkich zakładów przemysłowych, na cykl warsztatów: “Jak ze snu. Wspomnienie o Łodzi”.

Jaką Łódź pamiętacie? Co czujecie patrząc na współczesną Łódź? Za czym tęsknicie? Czego Wam brakuje? Co z tej Łodzi, którą pamiętacie, pozostało?

Zapraszamy, abyście wybrali się Państwo z nami w podróż w czasie. Proponujemy cykl warsztatów, podczas których spróbujemy na różne sposoby ożywić pamięć. Wspólnie obejrzymy wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
a następnie będziemy razem oglądać zdjęcia dawnej Łodzi, wspominać i pisać,
a także rozmawiać o tym, jaka Łódź jest teraz, a jaka mogłaby być.

Warsztaty są wstępem do czterech debat na temat skutków transformacji ustrojowej w Łodzi, które Stowarzyszenie Topografie poprowadzi, od października do grudnia, we współpracy z CMWŁ, Uniwersytetem Łódzkim oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Szczegółowe terminy nadchodzących wydarzeń podamy już wkrótce.

Spotkania warsztatowe odbywać się będą w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w środy (14.09., 28.09., 5.10.2022 r.) w godz. 11-13. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy przyjmuje Joanna Kocemba-Żebrowska, nr telefonu: 604 306 589, adres e-mail: j.kocemba@cmwl.pl

--

Zadanie "Koniec czyli zmiana. Rozmowy o transformacji w Łodzi po 1989 r.", jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Warsztaty rodzinne "Humor w kratkę"

Zapraszamy na warsztaty rodzinne skierowane do uczestników w wieku 6 - 10 lat

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów

Joga w muzeum

Zajęcia jogi adresowane do początkujących.

3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!: Uwaga, zdjęcie!

Warsztaty dla dzieci 3+ z opiekunem.