Wydarzenia


20.10.2019 r., godz. 15.00

Wykład o modzieNowy cykl wykładów w naszym Muzeum. Tym razem w każdą trzecią niedzielę razem z Jagą Janik będziemy rozmawiać o modzie. 
Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy 

Moda nie pyta o wiek. Sama się starzeje. Starzejemy się wszyscy. Społeczeństwa, projektanci i modelki. Nie możemy temu zaprzeczyć, a wręcz musimy o tym mówić.

Autorka bloga o modzie fashion50plus.pl. Kocha modę, która jest jej pasją i sztukę, z którą była związana zawodowo. Pracowała m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Bloga założyła w wieku 58 lat aby łamać stereotypy o „starych babach” źle ubranych. Bierze udział w programach i konferencjach, które takie myślenie pozwalają zmieniać. Wspiera polskich projektantów. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego z którym była także związana zawodowo od 1997 roku. Pracowała w administracji centralnej uczelni (kierownik biura promocji, biura rektora, rzecznik prasowy). W 2015 roku przeszła z UŁ na emeryturę i zaczęła pracę w sklepie stacjonarnym jednej z marek modowych, gdzie sprzedając ubrania doradza kobietom w różnym wieku.


Prowadzenie: Jaga Janik

Bilet na wykład: normalny: 6 zł, ulgowy: 4 zł

Na wykład nie obowiązują zapisy

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)