Wydarzenia


23.02.2019 r., godz. 15.00

Za Wolność I zwiedzanie z kuratorką wystawyProjekt eksperymentalny „Za Wolność” otworzył się dla publiczności w Dzień Niepodległości, dzień, który jak mało innych w naszym kalendarzu nie pozwala zapomnieć, że wolność wymaga aktywnego udziału. 

Wolność i przynależność były punktem wyjścia w pracy studentów przygotowujących swoje projekty w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej pod kierunkiem dr Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej oraz w Pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu przy wsparciu Jakuba Stępnia Hakobo, a przedsięwzięcie, które w swej początkowej fazie pomyślane było jako prezentacja rezultatu poszukiwań, zapoczątkowało dyskusję, która wymogła otwarcie na szerszą publiczność. Te, zgromadzone w ramach projektu, pokazują, że to, co osobiste jest polityczne, a rzeczywistość jest wypadkową intersubiektywnej wymiany.

Jak artyści interpretują wolność? Dlaczego prace przygotowane w ramach projektu przyjmują formę tkanin użytkowych, kocy i szali? I w jaki sposób artyści zrezygnowali z dystansu między widzem a dziełem?

Na te i inne pytania odpowie Józefina Chętko - kuratorka wystawy.


Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł
Budynek D, I piętro

CZYTAJ RÓWNIEŻ

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY otwarte działania warsztatowe

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

WARSZTAT RODZINNY. CZARNO NA CZARNYM

Czy czerń może być wesoła? A może raczej jest dystyngowana i elegancka?

sPLOTY otwarte działania warsztatowe

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.