Wydarzenia


03.12.2022 r. 12:30

Warsztaty „Za zasłonką, na obrusie, w kieszonce, pod kocykiem..."3 grudnia (sobota) o godzinie 12:30 zapraszamy na warsztaty rodzinne z Iwoną Chmielewską, cenioną na całym świecie ilustratorką i pisarką, twórczynią obsypywanych nagrodami autorskich książek obrazowych, wydawanych m.in. w Korei Południowej, Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Meksyku i w Niemczech.

Czym może być kwadratowa tkanina? Kocykiem, obrusem, narzutą, poszetką, chusteczką. A ile funkcji może pełnić chusteczka? W trakcie warsztatów prowadzonych przez Iwonę Chmielewską pomyślmy o chusteczce jako o kwadracie do zabawy, z którego można zrobić origami, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Ma też mnóstwo zastosowań praktycznych. Nie trzeba dowodzić tego, jak przydatne są chusteczki w okresie jesienno-zimowym… A wiecie, że kiedyś panowie na plażach zawiązywali sobie czapki z chusteczek osłaniając się przed słońcem?

Mając to wszystko w pamięci w trakcie warsztatów będziemy tworzyć kolaże i obrazki z użyciem kwadratowej tkaniny. Inspiracją tego, jak można wykorzystać w kolażu kwadrat tkaniny będzie książka artystki, „Kołysanka dla babci”, uhonorowana główną nagrodą w kategorii New Horizons w konkursie Bologna Ragazzi Award 2020.
Stawiamy na twórczą swobodę, byście mogli stworzyć to, co najlepiej współgra z waszymi potrzebami. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Podczas spotkania Iwona Chmielewska opowie także o stworzonej przez siebie serii dziewięciu ilustracji pod tytułem „W kółko”, które zostały zamieszczone w przestrzeni wystawy „W kratkę”.


Informacje organizacyjne:
Kiedy: 3 grudnia (sobota) godz. 12:30
Limit osób: 10
Czas trwania: 1,5 h
Bilet: Normalny 14 zł | Ulgowy 10 zł | Rodzinny 16 zł (para dziecko + opiekun, kolejne dziecko bilet w cenie 8 zł)
Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)