Wynajem


 Szukasz przestrzeni dla organizowanego przez siebie wydarzenia? Potrzebujesz wyjątkowego miejsca na wyjątkową okazję?

Kompleks budynków Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obejmuje Białą Fabrykę Ludwika Geyera, jeden z najważniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej oraz Łódzki Park Kultury Miejskiej, w którym znajduje się osiem historycznych obiektów typowych dla zabudowy Łodzi w XIX i na początku XX wieku.

Zrewitalizowane pofabryczne przestrzenie CMWŁ można wynająć. Stanowią one wyjątkowy entourage, który jest ‒ i może być ‒ miejscem organizacji różnych wydarzeń: konferencji, imprez, a nawet ślubów kościelnych i cywilnych. Co więcej, zabytkowe obiekty Białej Fabryki często stają się planem filmowym i zdjęciowym, miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych, m.in. spotkań autorskich, koncertów plenerowych, a także festiwali (m.in. Geyer Music Factory).

Muzeum dysponuje zapleczem cateringowym, posiada również miejsca noclegowe.  

CMWŁ jest przestrzenią przyjazną dla osób o specjalnych potrzebach. Ponadto w budynkach znajdują się liczne udogodnienia (windy, klimatyzacja, bezprzewodowy Internet, parking).

Biała Fabryka mieści się przy najbardziej znanej ‒ i najdłuższej ‒ łódzkiej ulicy, Piotrkowskiej, w pobliżu Parku Reymonta, Fuzji, Ogrodów Geyera i Ogrodów Anny.

Rezerwacji można dokonywać pod numerem 572 087 527 oraz adresem wynajmy@cmwl.pl

Cennik i regulamin wynajmu powierzchni [format .pdf]
 

CENNIK WYNAJMU POMIESZCZEŃ i POWIERZCHNI
W CENTRALNYM MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI:

Ważne informacje

  1. Zawarte w tabeli kwoty nie uwzględniają podatku VAT.
  2. Wynajęcie wymienionych w cenniku przestrzeni poza godzinami otwarcia instytucji wymaga sporządzenia przez Najemcę umów z pracownikami Muzeum, których obecność jest konieczna do obsługi wydarzenia (minimalną wymaganą liczbę osób wskazuje Muzeum). Sposób zatrudnienia przez wynajmującego: umowa zlecenie zawierana z każdą osobą obsługującą wynajem. Minimalna stawka godzinowa: 60 zł netto.
  3. W przypadku wynajmu, który wymaga zamknięcia przestrzeni wystawienniczych
    w godzinach pracy Instytucji , Muzeum doliczy do każdej godziny wynajmu 150 zł netto.
  4. W przypadku wynajmu innych przestrzeni, niż wskazane powyżej w tabeli, cena będzie ustalana indywidualnie.

 

Dowiedz się więcej


Cennik i regulamin wynajmu przestrzeni

Szczegółowy cennik i regulamin wynajmu przestrzeni w CMWŁ

Nasze przestrzenie

Przestrzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: sale konferencyjne, przestrzenie wystawiennicze, plener dają możliwość organizowania szeregu różnorodnych wydarzeń.

Biała Fabryka

Okazały kompleks klasycystycznych budynków, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej.