Wynajem


 Szukasz przestrzeni dla organizowanego przez siebie wydarzenia? Potrzebujesz wyjątkowego miejsca na wyjątkową okazję?

Kompleks budynków Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obejmuje Białą Fabrykę Ludwika Geyera, jeden z najważniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej oraz Łódzki Park Kultury Miejskiej, w którym znajduje się osiem historycznych obiektów typowych dla zabudowy Łodzi w XIX i na początku XX wieku.

Zrewitalizowane pofabryczne przestrzenie CMWŁ można wynająć. Stanowią one wyjątkowy entourage, który jest ‒ i może być ‒ miejscem organizacji różnych wydarzeń: konferencji, imprez, a nawet ślubów kościelnych i cywilnych. Co więcej, zabytkowe obiekty Białej Fabryki często stają się planem filmowym i zdjęciowym, miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych, m.in. spotkań autorskich, koncertów plenerowych, a także festiwali (m.in. Geyer Music Factory).

Muzeum dysponuje zapleczem cateringowym, posiada również miejsca noclegowe.  

CMWŁ jest przestrzenią przyjazną dla osób o specjalnych potrzebach. Ponadto w budynkach znajdują się liczne udogodnienia (windy, klimatyzacja, bezprzewodowy Internet, parking).

Biała Fabryka mieści się przy najbardziej znanej ‒ i najdłuższej ‒ łódzkiej ulicy, Piotrkowskiej, w pobliżu Parku Reymonta, Fuzji, Ogrodów Geyera i Ogrodów Anny.

Rezerwacji można dokonywać pod numerem 572 087 527 oraz adresem wynajmy@cmwl.pl

Cennik wynajmu powierzchni [format .pdf]

 

UWAGA! 

1.    Zawarte w tabeli kwoty to stawki godzinowe, nie uwzględniające podatku VAT.
2.    Opłata za 1 godzinę wynajmu na potrzeby przygotowania przestrzeni lub porządkowania jej po zakończeniu wynajmu, wynosi 50% stawki przewidzianej za wynajem danej przestrzeni. 
3.    Wynajęcie wymienionych w cenniku przestrzeni poza godzinami otwarcia instytucji wymaga sporządzenia umowy z pracownikami Muzeum, których obecność jest konieczna do obsługi wydarzenia (minimalną wymaganą ilość osób wskazuje Muzeum). Sposób zatrudnienia przez wynajmującego - umowa zlecenie zawierana 
z każdą osobą obsługującą wynajem. Minimalna stawka godzinowa -  40 zł netto.
4.    W godzinach otwarcia Muzeum wynajmy obsługują osoby wyznaczone przez  Kierownika DAG lub/ i  DPW  w uzgodnieniu z Sekretariatem.
5.    Wynajem wymaga także opłacenia dodatkowej ochrony (ilość pracowników ochrony uzależniona jest od czasu wynajęcia i liczby uczestników) oraz dodatkowego nadzoru elektryka. Firmę ochroniarską oraz świadczącą usługi elektryczne wskazuje Muzeum.
6.    W szczególnych przypadkach za zgodą dyrektora CMWŁ mogą być zastosowane umowne stawki ryczałtowe.
7.    W przypadku wynajmu innych przestrzeni, niż wskazane powyżej w tabeli, cena będzie ustalana indywidualnie.
 

Dowiedz się więcej


Cennik wynajmu przestrzeni

Szczegółowy cennik wynajmu przestrzeni w CMWŁ

Nasze przestrzenie

Przestrzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: sale konferencyjne, przestrzenie wystawiennicze, plener dają możliwość organizowania szeregu różnorodnych wydarzeń.

Biała Fabryka

Okazały kompleks klasycystycznych budynków, będący jednym z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej.