Partnerzy


 

Many Mornings

Partnerem wystawy "Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje" jest marka Many Mornings. 

 

Lexus

Partnerem motoryzacyjnym Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest Lexus Łódź.

 

PKO BP

Mecenasem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest PKO BP.

 

 

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum Miasta Łodzi, mające swoją siedzibę w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej, jest partnerem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 2014 roku.

Razem współpracujemy przy promowaniu wydarzeń odbywających się w obu instytucjach.

 

 

Karta Łodzianina

Jesteśmy partnerem Karty Łodzianina. 

 

 

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka, 5. najchętniej wybierana uczelnia w Polsce (wg raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) jest partnerem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w  Łodzi od 2018 roku.

Razem promujemy i badamy historię i dziedzictwo włókiennicze, nowoczesne technologie, informatyzację oraz projektowanie. Współorganizujemy konferencje, seminaria i badania naukowe. Współtworzymy publikacje promujące naukę. 

 

 

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet  Łódzki, jeden z największych polskich uniwersytetów, jest partnerem Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 2018 roku.

Razem promujemy rozwój nauk humanistycznych i społecznych oraz badania historii i dziedzictwa włókienniczego, a także nauk związanych z przemysłem włókienniczym.
Współorganizujemy konferencje, seminaria, wykłady. Prowadzimy badania naukowe oraz współtworzymy publikacje promujące naukę. 

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest także partnerem projektu edukacyjnego Uniwersytetu Łódzkiego – „Uniwersytet Łódzki dla Dzieci”. 

 

 

Stowarzyszenie Muzealników Polskich
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 2014 r. jest siedzibą Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, ogólnopolskiego zrzeszenia naukowo-zawodowego.
Celem Stowarzyszenia Muzealników Polskich jest ochrona dóbr kultury zgromadzonych w muzeach, upowszechnianie wiedzy o polskich muzeach i ich zbiorach a także reprezentowanie i wspieranie interesów środowiska muzealników w Polsce.

 

Stowarzyszenia Historyków Sztuki
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi  od 2010 r. jest siedzibą Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
Celem Stowarzyszenia Historyków Sztuki jest troska i dbałość o sztukę, prowadzenie badań nad sztuką oraz ochrona i konserwacja dóbr kultury.
 

 

Stowarzyszenia Miłośników Haftu „KANWA”
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 2002 r. jest siedzibą Stowarzyszenia Miłośników Haftu „KANWA”, ogólnopolskiej organizacji skupiającej twórców – amatorów.
Celem Stowarzyszenia Miłośników Haftu „KANWA” jest propagowanie rękodzieła artystycznego (m.in. haftu krzyżykowego, richelieu, koronki szydełkowej, frywolitki, szycia patchworków).

 

Dowiedz się więcej