Aktualności


14. edycja Łódź Design Festival w CMWŁJuż za tydzień rusza 14. edycja Łódź Design Festival. Pierwsza w wersji hybrydowej – fizyczna prezentacja obiektów w różnorodnych łódzkich przestrzeniach uzupełniana będzie przez wysokiej jakości materiały online. Motywem przewodnim tej edycji jest "PROGRES!". Jak głosi motto na stronie Festiwalu: "Pora, aby przestać produkować więcej i szybciej, a zacząć lepiej i staranniej".

W obliczu przyspieszających, negatywnych zmian klimatycznych i środowiskowych przed producentami i projektantami stoi wiele wyzwań. "Czy rozwiązaniem naszych najpilniejszych problemów będzie zaplanowany postwzrost, zaprojektowanie nowych sposobów wytwarzania i użytkowania dóbr konsumpcyjnych, przełom w tworzeniu nowych materiałów czy może kolejna rewolucja przemysłowa?".

CMWŁ jest partnerem ŁDF. W ramach Festiwalu w przestrzeni Białej Fabryki zostaną zaprezentowane dwa projekty: "JAJO" oraz "Ogrody Deszczowe".

 "JAJO" to projekt studentów kierunku wzornictwo w School of Form w postaci kolekcji ceramicznych nośników jedzenia. Przedmioty są efektem analizy jajka z perspektywy znaczenia kulturowego, jak i obserwacji samej formy, jego faktur, kształtów i kolorów.

"Ogrody Deszczowe" natomiast to rozwiązanie, które pozwala zagospodarować wodę opadową. Zamiast trafiać do ścieków, zasila ona typowe dla terenów podmokłych rośliny, zwiększając bioróżnorodność i pomagając w retencji. Jeden z takich ogrodów powstanie właśnie w CMWŁ, w trakcie warsztatów uczących jako samodzielnie tworzyć tego typu instalacje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ


Brygada techniczna i ekipa porządkowa CMWŁ

W jubileuszowym cyklu prezentujemy zespół CMWŁ.

Dział Inwentaryzacji

W jubileuszowym cyklu prezentujemy zespół CMWŁ

Textile Culture Net

CMWŁ we współpracy z międzynarodowymi instytucjami daje początek nowej inicjatywie