Aktualności


"4VIKI" – PREZENTACJA KOLEKCJI MODYOd 10 sierpnia, w gablocie na parterze budynku D, możecie oglądać trzy sylwetki z kolekcji „4VIKI”, której autorką jest dr Dorota Salska. W ramach przeglądu zorganizowanego z okazji 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi co dwa tygodnie prezentowane są najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, studentów i absolwentów Instytutu Ubioru.

Eksponowane sylwetki to fragment kolekcji sukien wieczorowych z elementami bieliźnianymi, opartych na filozofii kreowania przestrzeni dla kobiet poszukujących oryginalnych form ubioru, bawiących się modą i sztuką.

Dr Dorota Salska – adiunkt na Wydziale Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2016 roku jest kierownikiem jedynej w Polsce Pracowni Projektowania Bielizny i Stroju Rekreacyjnego. W 2016 roku dysertacja dr Doroty Salskiej „Kształty ochronne” oraz kolekcja bielizny specjalistycznej dla kobiet po amputacji i rekonstrukcji piersi została nagrodzona przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Otrzymała także nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w XVII edycji konkursu na najlepsze rozprawy habilitacyjne i doktorskie oraz prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim.

Zapraszamy serdecznie.

--

Opieka merytoryczna: Marcin Różyc, dr Michał Szulc
Opieka scenograficzna: Magdalena Gonera