Aktualności


65 000 ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA DLA CMWŁ65 000 zł to środki, jakie Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi pozyskało z programu „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej” realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Otrzymane dofinansowanie zostanie wykorzystane na zakup dzieł sztuki do zbiorów kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej w ramach projektu „Rozbudowa kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - etap czwarty”.

CMWŁ posiada największą kolekcję powojennej polskiej tkaniny artystycznej, przedstawiającą szerokie spektrum zjawisk w historii sztuki tkaniny po 1945 roku i obejmującą twórczość ponad 450 artystów. W zbiorach muzeum znajduje się między innymi reprezentatywny zespół prekursorskich prac twórców „polskiej szkoły tkaniny” – nowatorskie interpretacje gobelinu i kilimu, reliefy, trójwymiarowe rzeźby tkackie i instalacje.

Oprócz powiększenia kolekcji, projekt przewiduje także realizację powiązanych z nią programów edukacyjnych, badawczych i promocyjnych podnoszących kompetencje w odbiorze sztuki współczesnej wśród odbiorców.

Na zdjęciu praca „Bit of Skirt” Lucy Brown, zakupiona w ramach poprzedniej edycji projektu.

--

Fotografia: Norbert Piwowarczyk