Aktualności


CMWŁ nominowane do Plastrów Kultury 2020Z przyjemnością informujemy, że nasza wystawa czasowa „Ziemia (P)oddana” została nominowana w kategorii „Wystawa roku” w konkursie Plastry Kultury 2020. To już ósma edycja organizowanego przez Plaster Łódzki konkursu, który ma promować najważniejsze wydarzenia i twórców kultury w naszym mieście. Zachęcamy do głosowania na CMWŁ.

Jak zagłosować?

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl o temacie “Plastry Kultury”. W treści wpisz nominowanego, na którego głosujesz:

„Ziemia (P)oddana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa Plaster.12” oraz swoje imię i nazwisko.

Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii.

Głosować można do 14 marca, do godz. 23:59.

„Ziemia (P)oddana” to wystawa pod wieloma względami wyjątkowa. O temacie i kształcie wystawy zdecydowali młodzi kuratorzy biorący udział w partycypacyjnym projekcie „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale”. Lidia, Nadia, Hania, Apolonia, Franek i Michalina postanowili opowiedzieć o tym, co jest dla nich najistotniejsze, czyli o relacji człowieka z przyrodą. To oni wybrali i zinterpretowali prace ze zbiorów CMWŁ i opracowali własne instalacje. Idea wystawy zogniskowana jest wokół ośmiu tematów: ziemi, wody, powietrza, człowieka, fauny, flory, miasta/przemysłu i filozofii, które rozpoczynają szerszą dyskusję – czy jako ludzie mamy prawo do niczym nieograniczonego zarządzania zasobami Ziemi i jakie tego konsekwencje będą musiały ponieść przyszłe pokolenia? Warto wsłuchać się w ich głos.

Co istotne, przy pracy nad wystawą korzystano przede wszystkim z obiektów z odzysku lub darów. Zrezygnowano także z druków promocyjnych.