Aktualności


DZIEŃ DRZEWA W CMWŁLatem chłodzą swoje otoczenie (średnio o 11 stopni), zimą spowalniają porywiste wiatry, dzięki czemu ułatwiają ogrzewanie domów.  Doskonale oczyszczają nie tylko powietrze, ale i glebę – usuwają i magazynują znajdujące się w niej zanieczyszczenia. Pochłaniają dwutlenek węgla… i hałas. Czy opisujemy skomplikowane, wielofunkcyjne maszyny? Nie, mówimy o drzewach!

Skoro miejskie parki, skwery i zieleńce dają nam tyle korzyści, skąd więc wszechogarniająca polskie miasta betonoza?

10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi włącza się oczywiście w tę akcję i zachęca do udziału w przygotowanym z tej okazji wydarzeniu.

W niedzielę, 10 października o godzinie 14:00, zapraszamy Was na oprowadzanie po proekologicznej wystawie „Ziemia (P)oddana", które poprowadzi Małgorzata Marszałł. Będzie to doskonała okazja do przyjrzenia się problemom ochrony naszej planety i relacji człowieka z przyrodą z ciekawej perspektywy – kuratorami wystawy była bowiem grupa młodych, zaangażowanych osób.

Tego samego dnia, o godzinie 15:00, weźmiecie udział w wykładzie „O drzewach w mieście". O tym, jak komunikują się i reagują drzewa, a także co nam dają… i co my możemy dać drzewom, opowie Szymon Iwanowski – wiceprezes stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani, a także koordynator grupy Społeczni Opiekunowie Drzew - Łódź.

Bilety na wydarzenie (oprowadzanie + wykład) w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) dostępne są w kasie muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

--

Źródło grafiki: Społeczni Opiekunowie Drzew, Społecznie Zaangażowani