Aktualności


Dzień Dziecka z CMWŁW tym roku Dzień Dziecka w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi świętujemy w szczególny sposób! W niedzielę, 5 czerwca zapraszamy na warsztaty, zajęcia i spacer. Muzealny Dział Edukacji przygotował także grę terenową oraz strefę odpoczynku dla wszystkich chętnych.

Harmonogram wydarzeń w niedzielę, 5 czerwca:

godz. 11:00
Warsztaty: 1, 2, 3 – DO MUZEUM IDZIESZ TY!: TĘCZOWO

godz. 11:30: 
Warsztaty: 3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!: POWIĘKSZANIE

godz. 12:00
Warsztaty rodzinne: ENE, DUE, LIKE...

godz. 13:00
Сімейне заняття: ПОДОРОЖ ДО СТАРОДАВНЬОГО ЛОДЗЯ

godz. 14:00
Spacer "CENTRAL, BERYL I FONICA, CZYLI SPACER SENTYMENTALNY"

godz. 12:30-17:00
Strefa odpoczynku 

Pierwsze piętro zabytkowej, XIX-wiecznej willi letniskowej Szaii Światłowskiego zamieni się w przestrzeń odpoczynku. Miejsce dedykowane będzie dzieciom i dorosłym. Wszystkim, którzy chcieliby trochę swojego wolnego czasu spędzić w sposób kreatywny – twórczo się wyżyć, pograć i poczytać, ale także odpocząć w niezwykłym otoczeniu willi, gdzie do okien zaglądają drzewa. Zapraszamy do świeżo odrestaurowanej, dotychczas zamkniętej willi przeniesionej do muzeum z Rudy Pabianickiej.

Przestrzeń dostępna w godzinach 12:30-17:00 w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy bądź wydarzenie.

godz. 12:00-17:00
Gra terenowa dla małych i dużych: "WIZYTA W DAWNEJ ŁODZI"

Łódź. Huk maszyn włókienniczych, las kominów, fabryka i pałac, a obok drewniane domki tkaczy i prządek. Gdzie mieszkali fabrykanci Bennichowie, a gdzie Olszyccy pracujący u Poznańskiego? Gdzie skorzystać można było z usług hafciarza, a gdzie spotkać młodego junaka? Na początek swoje kroki skierujcie do zabytkowego budynku willi letniskowej Szaii Światłowskiego w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. Stamtąd pobierzecie materiały potrzebne do udziału w grze terenowej. A dalej? Dalej poprowadzi Was mapa pytań i zagadek. Ta iście detektywistyczna robota będzie wymagała prawdziwej podróży w czasie, powrotu do dawnej Łodzi.

Gra terenowa „Wizyta w dawnej Łodzi” przeznaczona jest dla dzieci z opiekunami. 

Gra terenowa dostępna w ramach biletu na wystawy bądź wydarzenie.

--
foto: duet HaWa