Aktualności


Finisaż wystawy "Tak pracuje tkanina"Zapraszamy na finisaż wystawy „Tak pracuje tkanina” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Przygotowaliśmy dla Was spotkania z artystami, panel dyskusyjny, oprowadzanie i performansy.

Wystawa „Tak pracuje tkanina” prezentuje wybitne dzieła historyczne będące częścią polskiej szkoły tkaniny artystycznej, a także prace międzynarodowego grona współczesnych artystek i artystów wykorzystujących medium tkaniny, podejmując dialog dotyczący tkaniny, pracy, działania i czasu.

Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują 8 zł, przygotowaliśmy dla Was także specjalny bilet na cały finisaż za 26 zł, który uprawnia do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach i nielimitowanego wejścia na wystawę „Tak pracuje tkanina”  w sobotę i w niedzielę.

 

Harmonogram finisażu:

23 września (sobota)

godz. 15:00-17:00

Handprint – prezentacja projektu i performance

godz. 15:30

Transparentność mody – panel dyskusyjny

godz. 18:00

„Pleasure of Items” – performens kolektywu Pełnia

 

24 września (niedziela)

godz. 13:00

Jak pracuje tkanina w architekturze? Spotkanie z Alicją Bielawską i Simone De Iacobis (CENTRALA)

godz. 14:30

Łódzkie wątki: Przeplatana tożsamość. Tkanina artystyczna północy

godz. 16:00

Spotkanie z artystką Katją Felle

 

--
Projekt „Struktury przeplatania: tkanina jako materiał, metoda, nośnik” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.