Aktualności


Koncert Grohman Orchestra & Bartek Grzanek „Przeboje z filmów”Już 3 września 2023 o godz. 17:00 na dziedzińcu Białej Fabryki wysłuchacie koncertu Grohman Orchestra & Bartek Grzanek „Przeboje z filmów”.

Zespół Grohman Orchestra dobrze znany jest publiczności festiwalu Geyer Music Factory. Na estradzie Białej Fabryki oklaskiwano, przy pełnej widowni, oba rozrywkowe projekty zespołu – "Klasyka polskiej rozrywki" i "Kochajmy" obejmujące największe przeboje polskiej estrady.

Tym razem zapraszamy na premierę nowego projektu realizowanego wspólnie z Bartkiem Grzankiem – wokalistą i gitarzystą. To pierwszy anglojęzyczny projekt zespołu. Usłyszymy wielkie przeboje z filmów m. in: Darty Dancing, Pretty Woman, Czas Apokalipsy, Duch, Blues Brothers czy Gorączka sobotniej nocy.

Bartek Grzanek – charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków.

Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce. Ma na koncie kilka albumów solowych m.in. „Duch” oraz „GRZANEK”.

Grohman Orchestra to 13-osobowa grupa muzyków, którzy na co dzień grają w Filharmonii Łódzkiej. Liderem zespołu jest Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ. Nazwa zespołu pochodzi od Henryka Grohmana - łódzkiego fabrykanta, mecenasa sztuki, kolekcjonera i posiadacza skrzypiec Stradivariusa.

Autorem aranżacji jest Leszek Kołodziejski.

Bilety w cenie 90 PLN do nabycia w kasie biletowe Muzeum lub na bilety.cmwl.pl

Wstęp na koncert od godz. 16:30.

--

Organizatorem koncertu jest TOMASZ GOŁĘBIEWSKI Q4Q Impresariat Artystyczny, partnerem - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Koncert realizowany dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń na 600 lat Łodzi.