Aktualności


Majówka z CMWŁ!Zapraszamy do spędzenia majówki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Przygotowaliśmy dla Was wydarzenia skupione tematycznie wokół wypoczynku i wolnego czasu w dawnej Łodzi. Na pewno nie będziecie się nudzić – spacer, spotkanie autorskie, warsztaty i wykłady – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie to także doskonała okazja do odwiedzenia willi Szai Światłowskiego, znajdującej się w Łodzkim Parku Kultury Miejskiej. 

W tym roku muzeum otwarte jest 1 maja w godzinach 11:00-17:00.
2 i 3 maja muzeum jest zamknięte.

Harmonogram wydarzeń 1 maja 2022 roku:

godz. 11:00
WARSZTATY 3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!: ROZKŁADANIE I SKŁADANIE

godz. 11:00
SPACER „LETNI SALON I PRYWATNY OGRÓD – ŁÓDZKIE PARKI”

godz. 12:00
WARSZTATY RODZINNE: WILLA WYOBRAŹNI

godz. 13:00
„CZAS WOLNY W PRL” – SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM PRZYLIPIAKIEM

godz. 15:00
WYKŁAD „DOM LETNI. POLSKA ARCHITEKTURA LETNISKOWA"

godz. 13:30-16:30
STREFA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH
Pierwsze piętro zabytkowej, XIX-wiecznej willi letniskowej Szai Światłowskiego w majówkę zamieni się w przestrzeń aktywności twórczej. Miejsce dedykowane będzie dzieciom i dorosłym. Wszystkim, którzy chcieliby trochę swojego wolnego czasu spędzić w sposób kreatywny – twórczo się wyżyć, pograć i poczytać, ale także odpocząć w niezwykłym otoczeniu willi, gdzie do okien zaglądają drzewa. Zapraszamy do świeżo odrestaurowanej, dotychczas zamkniętej willi przeniesionej do muzeum z Rudy Pabianickiej.
Przestrzeń dostępna w godzinach 13:30-16:30 w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy, bądź wydarzenie.

TORBA EDUKACYJNA
Piknik to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania majówkowego czasu, a jego niezbędnym elementem jest piknikowy kosz lub torba z wiktuałami. W miłym otoczeniu budzącej się do życia przyrody piknikowicze mogą wspólnie, aktywnie i twórczo spędzać czas – racząc się również różnego rodzaju zagadkami, zabawami i zadaniami do wykonania. Znajdziecie je w torbach edukacyjnych, które pobrać będzie można w szatni w budynku willi letniskowej w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, a następnie dowolnie wybierając miejsce na terenie muzeum – zasiąść do ich rozwiązywania.

Zachęcamy do przyniesienia własnego koca.

Torby będą wydawane zainteresowanym majówkowiczom w szatni w budynku willi letniskowej w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy, bądź wydarzenie.