Aktualności


Marka Many Mornings partnerem wystawy "Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje"Przy okazji wystawy „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje” Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi nawiązało współpracę z polską marką Many Mornings, znaną z produkcji oryginalnych i kolorowych skarpetek nie do pary.

W ramach współpracy Many Mornings przygotowało limitowaną edycję skarpetek inspirowanych twórczością Arkadiusa (Arkadiusza Weremczuka), polskiego projektanta, który stał się jednym z najważniejszych przedstawicieli londyńskiej sceny modowej na przełomie XX i XXI wieku. Skarpetki będą rozdawane podczas wernisażu wystawy w dniu 9 czerwca oraz w ramach wspólnych akcji promujących wystawę organizowanych przez Muzeum i Many Mornings.

- Współpraca z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi to dla nas wyjątkowe wydarzenie. Jesteśmy marką mocno związaną z Łodzią oraz lokalnym przemysłem włókienniczym. Limitowana edycja skarpetek, którą stworzyliśmy na inaugurację wystawy poświęconej Arkadiusowi, nawiązują do finałowej sukni w kształcie zakrwawionego gołębia ze słynnego pokazu z 2003 roku. Pacyfistyczne przesłanie kolekcji „United States of Mind” ponownie skłania do refleksji w dzisiejszych czasach. A hasło „Arkadius is back” nawiązuje do kampanii promującej wystawę w mediach społecznościowych – powiedział Maciej Butkowski, jeden z założycieli Many Mornings.

Dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa taka współpraca to szansa na zaoferowanie zwiedzającym unikalnej pamiątki, która idealnie wpisuje się w estetykę i tematykę wystawy. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu współpraca Many Mornings z muzeum, co dodatkowo podkreśla oryginalność przedsięwzięcia. Warto podkreślić, że Many Mornings jako partner wsparł wystawę również finansowo i będzie zaangażowany w działania promujące ekspozycję przez cały okres jej trwania.