Aktualności


"MOJA ARMIA - PATOHOMO 2021” – PREZENTACJA KOLEKCJI DYPLOMOWEJOd 7 grudnia, w gablocie na parterze budynku D możecie oglądać trzy sylwetki z kolekcji „MOJA ARMIA - PATOHOMO 2021”, której autorem jest Robert Geserick. W ramach przeglądu zorganizowanego z okazji 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi co dwa tygodnie prezentowane są najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, studentów i absolwentów Instytutu Ubioru.

Tak o inspiracjach i znaczeniu kolekcji opowiada jej autor:

„W Polsce osoby homoseksualne spotykają się z nietolerancją społeczną. Wymyślone przeze mnie wojsko ma służyć obronie przed tego rodzaju atakami. Armia nie składa się z jednakowo umundurowanych wojowników. Każdy z jej przedstawicieli jest inny. Moje sylwetki są inspirowane postaciami z bajek: Mała Syrenka, Flinstonowie, Power Rangers, Shrek, Spider-Man, Spongebob Kanciastoporty. Armia Patohomo jest zabawna, groteskowa. Moim celem było przekształcenie żołnierzy, których zadaniem jest zabijanie, w postacie barwne, budzące rozbawienie.

Pojęcie patohomo zostało wymyślone przeze mnie dwa lata temu w trakcie przygotowań do wyjścia do klubu. Przymierzałem obcisły crop top z printem My Little Pony na swój owłosiony tors. Rozbawiony własnym wyglądem, upojony atmosferą chwili, zrobiłem serię selfie pozując z piwem. Dodałem jedno ze zdjęć na instastories z podpisem PATOHOMO, bo to słowo przyszło mi do głowy - opisywało mój wizerunek i nastrój.”

Prezentacja jest częścią dyplomu licencjackiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru I. Promotorka: dr hab. M. Samborska.

Zapraszamy serdecznie.

--

Opieka merytoryczna: Marcin Różyc, dr Michal Szulc

Opieka scenograficzna: Magdalena Gonera