Aktualności


Obrady jury do 16. MTT3 kwietnia 2019 r. rozpoczęły się obrady jury do 16 MTT. W jego skład weszli historycy sztuki, kuratorzy, artyści oraz eksperci w zakresie sztuki tkaniny z Polski, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Argentyny i Ukrainy. 

Spośród ponad 600 prac, nadesłanych z całego świata, jury wybierze te, które zakwalifikują do październikowej wystawy i które powalczą o Złoty Medal. Podczas dwudniowych obrad nadesłane prace będą rozpatrywać w kontekście medium tkaniny oraz hasła przewodniego 16. MTT, jakim jest „Przekraczanie granic”.

Warunkiem udziału było przygotowanie pracy, która w warstwie znaczeniowej lub formalnej odnosi się do medium tkaniny, a także uwzględnia hasło przewodnie aktualnej edycji MTT. 

Międzynarodowe Triennale Tkaniny to najstarsza i najważniejsza prezentacja zjawisk związanych z medium tkaniny. Hasło 16. edycji odwołuje się do problemów współczesności, które redefiniują znaczenie tożsamości naszej cywilizacji, grup etnicznych, społecznych czy każdego z nas z osobna. Wydało się oczywiste, że sztuka tkaniny szczególnie doświadczyła tych problemów. Ponad pół wieku temu twórcy łamiąc dotychczasowe reguły narzucone tkaninie, wprowadzili ją w poczet sztuk wyzwolonych. W wyniku tego konfliktu powstały dzieła wybitne, przesuwające granice postrzegania sztuki.
 

CZYTAJ RÓWNIEŻ


100 tysięcy dolarów dla CMWŁ

Darczyńcą prof. Hiroko Watanabe – japońska artystka, profesor Uniwersytetu Tama Art w Tokio, jurorka wielu wystaw oraz konkursów międzynarodowych.

Geyer Music Factory dopiero w 2021

Nie odbędzie się tegoroczna edycja GMF, zapraszamy w 2021 roku!

Nowe dni otwarcia – czwartek-niedziela

W związku z intensywnymi pracami wewnątrz muzeum od 7 lipca CMWŁ będzie dostępne dla zwiedzających w dniach czwartek-niedziela.