Aktualności


PREMIEROWE OPROWADZANIE ŚCIEŻKĄ WZORNICTWAŚcieżka wzornictwa to jedna z tras zwiedzania wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. Oprowadzanie poprowadzi Małgorzata Marszałł – edukatorka Działu Edukacji. 

W każdym domu można znaleźć krzesła, szafy czy naczynia. Nieraz używane są przez kilka pokoleń, ale w końcu przestają być użyteczne lub wychodzą z mody. Wraz ze zmieniającymi się warunkami i potrzebami mieszkańców, zmieniało się też wyposażenie wnętrz. Kuchenne kredensy i wodniarki zostały zastąpione przez nowoczesną kuchnię-laboratorium. Ciężkie trzydrzwiowe garderoby zamieniono na wielofunkcyjne meblościanki, a szerokie łoża z wezgłowiem – na składane wersalki i półkotapczany. Eleganckie porcelanowe serwisy ustąpiły miejsca tańszym i praktycznym wyrobom z fajansu.

Podczas zwiedzania wystawy ścieżką wzornictwa zwrócimy szczególną uwagę na meble, ceramikę, szkło i inne przedmioty otaczające nas na co dzień. Zastanowimy się, czy dawne meble były wygodne, ładne i praktyczne. Przyjrzymy się trendom i modom we wzornictwie zaczynając od secesji, przez art deco, aż po polski new look i Cepelię.

Kiedy: 21 marca (niedziela) o 12:15 i 15:00 
Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł 
Limit osób: 10 

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu).