Aktualności


Prezentacja masek ze spektaklu „PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE"Od 16 listopada, w gablocie na parterze budynku D możecie obejrzeć maski do spektaklu Teatru Studio „PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE" autorstwa Mateusza Bidzińskiego. W ramach przeglądu zorganizowanego z okazji 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi co dwa tygodnie prezentowane są najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, studentów i absolwentów Instytutu Ubioru ASP Łódź.

Premiera spektaklu "PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE" odbyła się 6 sierpnia 2021 roku podczas Festiwalu Plac Defilad w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakl powstał na podstawie książki "To jest wojna" Klementyny Suchanow według konceptu Anki Herbut i Marty Ziółek. W "PANIE WŁADZO..." maski wychodzą z przestrzeni protestów w czasie pandemii, kiedy tłum był zamaskowany, a jego gniew i niezgoda zunifikowane:

„Maski, które zakrywają, jednocześnie budzą to, co podskórne, pierwotne. 
Zwielokrotniają performującego, który staje się czymś pomiędzy ja i nie-ja”.

Mateusz Bidziński prowadzi zajęcia dla studentów I stopnia w Pracowni Kostiumu Teatralnego i Filmowego w ASP w Łodzi, której kierowniczką jest dr hab. Izabela Stronias."

Zapraszamy serdecznie.

--
Opieka merytoryczna: Marcin Różyc, dr Michal Szulc
Opieka scenograficzna: Magdalena Gonera