Aktualności


Przynieś rośliny na wystawęUWAGA! Rozpoczynamy zbiórkę roślin, które pomogą nam stworzyć aranżację nowej wystawy. "Ziemia (P)oddana" jest efektem pracy młodych kuratorów biorących udział w projekcie „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale”. Hania, Lidia, Michalina, Pola, Franek oraz Nadia podejmują trudny temat relacji człowieka z naturą. Czy potrafilibyśmy odnaleźć się w świecie pozbawionym nowoczesnych technologii i na nowo zrozumieć świat przyrody?

Szczegóły zbiórki:

–> Rośliny prosimy przynosić na portiernię CMWŁ (wejście od ul. Piotrkowskiej 282).

–> Mile widziane są: skrzydłokwiaty, paprocie, monstery, palmy, rośliny kawy, bananowce, fikusy, zamiokulkasy, drzewka szczęścia, juki, aloesy, bluszcze, Philodendrony, Peperomie.

–> Z uwagi na specyfikę wystawy prosimy o nieprzynoszenie kaktusów, storczyków i roślin kwitnących.

---

Wystawa budowana jest w oparciu o materiały z odzysku – elementy budowlane pozostałe po minionych ekspozycjach i surowce z recyklingu. Autorzy postanowili także zrezygnować z tradycyjnych druków promocyjnych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu „Edukacja kulturalna 2019” z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Łodzi. Sponsorami projektu są firmy Monnari i Epufloor.