Aktualności


"Punkty Widzenia" w obiektywieWczoraj (17 listopada) odbyły się jedne z ostatnich warsztatów w ramach projektu Punkty Widzenia. Młodzi uczestnicy projektu pracowali z obiektami 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, wykonując fotografie do swoich własnych katalogów.

Przed naszymi uczestniczkami i uczestnikami jeszcze warsztaty z emisji głosu i wystąpień publicznych, które przygotują ich do kontaktu z publiką w trakcie oprowadzań kuratorskich.

Wiele miejsc kultury coraz chętniej otwiera się na najmłodszych odbiorców, ale projekt edukacyjny „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” realizowany w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi idzie o krok dalej. Młodzi adepci sztuki nie tylko poznają prace zgromadzone na wystawie 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, ale także uczą się je opisywać, interpretować i swoim punktem widzenia dzielić się z innymi. Poczuć się przez chwilę krytykiem, fotografem, kuratorem wystawy – to unikalne doświadczenia, które siedmioro uczestników projektu zdobywa podczas kliku miesięcy warsztatów w CMWŁ.

Tkanina artystyczna dla wielu dorosłych odbiorców bywa medium trudnym i hermetycznym, ale obiecujemy że patrząc z perspektywy młodszych odbiorców, łatwiej dostrzec sedno prac i pozwolić także sobie na puszczenie wodzy fantazji. Świetnym przewodnikiem i inspiracją dla własnych poszukiwań będzie 7 indywidualnych publikacji z opisami, zdjęciami i pomysłami plastycznymi uczestników projektu. Adam, Apolonia, Franek, Hania, Lidia, Michasia i Nadia podzielą się swoimi zaskakującymi i oryginalnymi interpretacjami nie tylko na łamach publikacji, ale także podczas otwartych dla zwiedzających oprowadzań po wystawie 16. MTT. Dlatego w ramach projektu nie ominą ich m.in. warsztaty z emisji głosu. Zdobywając kolejne umiejętności będą mieli okazję, by przyjrzeć się pracy muzeum „od kuchni” i „od małego”  zapoznawać się z językiem sztuki.

Na tym nie koniec, bo w 2020 roku przed dziećmi stanie jeszcze jedno zadanie – organizacja wystawy, która w interaktywny sposób wciągnie kolejne dzieci (i dorosłych!) w świat sztuki i niezwykłej dziedziny, jaką jest tkanina artystyczna.  

Projekt „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale” jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

CZYTAJ RÓWNIEŻ


Geyer Music Factory dopiero w 2021

Nie odbędzie się tegoroczna edycja GMF, zapraszamy w 2021 roku!

Nowe dni otwarcia – czwartek-niedziela

W związku z intensywnymi pracami wewnątrz muzeum od 7 lipca CMWŁ będzie dostępne dla zwiedzających w dniach czwartek-niedziela.