Aktualności


Realizacje projektów Gosi Baczyńskiej trafiły do zbiorów CMWŁZbiory odzieży CMWŁ powiększyły się o cztery obiekty autorstwa Gosi Baczyńskiej z kolekcji Yalta - jesień-zima 2015. Wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów "Rozbudowa zbiorów muzealnych".

Gosia Baczyńska odnosi sukcesy na polskiej scenie mody od ponad 20 lat, ciesząc się uznaniem nie tylko w oczach polskich krytyków i dziennikarzy, ale również na łamach zagranicznej prasy. Była pierwszą polską projektantką zaproszoną przez Francuską Federację Mody do prezentacji swoich kolekcji podczas pokazów prêt-à-porter w trakcie oficjalnego kalendarza Paris Fashion Week w 2013 roku. Ubiory Gosi Baczyńskiej wpisały się kontekst ważnych wydarzeń kulturalnych i społecznych, jak sukienka, którą założyła księżna Cambridge Katarzyna podczas wizyty w Polsce w 2017 roku, czy suknia zaprojektowana dla Noblistki Olgi Tokarczuk na ceremonię medalową w Sztokholmie w 2019. Zakupione kreacje autorstwa Gosi Baczyńskiej należą do najwartościowszych pod względem merytorycznym i warsztatowym zjawisk w polskiej modzie XXI wieku.

--

Nazwa projektu: Zakup ubiorów projektantki Gosi Baczyńskiej z kolekcji Yalta - jesień-zima 2015.

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów "Rozbudowa zbiorów muzealnych".  Kwota dofinansowania 32 000 PLN netto.