Aktualności


"Rzeka Ognia" – PREZENTACJA KOLEKCJI DYPLOMOWEJOd 5 października, w gablocie na parterze budynku D, możecie oglądać trzy sylwetki z kolekcji „Rzeka Ognia” Karoliny Papiernik. W ramach przeglądu zorganizowanego z okazji 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi co dwa tygodnie prezentowane są najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, studentów i absolwentów Instytutu Ubioru.

„Rzeka Ognia” to kolekcja ubiorów damskich i męskich inspirowana materią organiczną płynącej lawy. Jest ona autorską analizą erupcji wulkanicznej, która przełożyła się na rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne w poszczególnych formach ubiorów, w tym także na fakturę wykorzystanych tkanin. Wyraziste, autorskie nadruki wpływają dość mocno na ogólną estetykę kolekcji, nadając jej silny, emocjonalny charakter. Formy odzieży są obłe, częściowo rozbudowane, przez co deformują sylwetkę. „Rzeka Ognia” jest kolekcją użytkowo-wizyjną, bowiem część modeli przeznaczona jest do codziennego użytku.

Prezentacja jest częścią dyplomu magisterskiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru. Promotor: prof. nadzw dr hab. Sylwia Romecka-Dymek.

Zapraszamy serdecznie.

--

Opieka merytoryczna: Marcin Różyc, dr Michał Szulc

Opieka scenograficzna: Magdalena Gonera