Aktualności


Textile Culture Net – nowa wystawa onlineTextile Culture Net – międzynarodowa inicjatywa, w ramach której CMWŁ współpracuje z CHAT (Centre for Heritage, Arts and Textile) w Hongkongu, Lottozero w Prato oraz TextielMuseum w Tilburgu – prezentuje pierwszą z czterech ekspozycji online.

Naszą podróż rozpoczynamy od prezentacji Lottozero w Prato, gdzie do 21 marca 2021 czynna jest wystawa “About ABOUT A WORKER” francuskiego duetu założonego przez Kim Hou i Paula Boulengera, łączącego design i badania społeczne.

About A Worker to kolekcje odzieży zaprojektowane przez pracowników fabryki. Projektowanie stało się w ich rękach uniwersalnym językiem wyrażającym ich własne punkty widzenia. W centrum procesu twórczego znajduje się pracownik z jego wizją pracy i osobistą historią. To jednocześnie promocja odpowiedzialnego rzemiosła w lokalnych laboratoriach i fabrykach.

Ideą About A Worker jest łączenie pracowników, projektantów i konsumentów dzięki wymianie wiedzy i ich wzajemnych doświadczeń.

Przy okazji rezydencji Kim Hou w Lottozero, realizowanej we współpracy z Pecci Centre for Contemporary Art, zrodził się pomysł na wystawę prezentującą cztery poprzednie kolekcje About A Worker. Odzież robocza stała się polem eksperymentów i kreatywności dla projektowania mody pracowniczej z głębszym przesłaniem.

Więcej szczegółów na kanale Instagram muzeum

--

Celem przedsięwzięcia podjętego przez Textile Culture Net jest rozpowszechnienie medium tkaniny poprzez serię wystaw internetowych prezentowanych w naszych mediach społecznościowych. Ideą każdej wystawy jest dialog, inicjowany tematem proponowanym przez jedną z instytucji. Pozostałe uzupełniają wskazany wątek, prezentując tematycznie dobrane dzieła z własnych kolekcji lub projekty artystyczne, w których brały udział