Aktualności


"Tkanie Ruchu" – nowe warsztaty w CMWŁSwoboda, relaks i przyjemność – wszystkich tych czynników będziemy szukać podczas zajęć ruchowych "Tkanie Ruchu". Tu nie znajdziesz choreografii, ale odszukasz niczym nieskrępowany ruch inspirowany sztuką. Każde z zajęć skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Będziemy m.in. analizować prace, które można nadal zobaczyć na wystawie Międzynarodowego Triennale Tkaniny.

Podczas zajęć inspiracją do ruchu będą dla nas motywy przewodnie, kolorystyka, czy klimat panujący w danym dziele. Dzięki improwizacji ruchowej uruchomimy wyobraźnię, będziemy interpretować sztukę przez własne doświadczenia, odczucia, wiedzę i ruch. Warsztat ma na celu dialog ze sztuką, ale i lepsze poczucie własnego ciała, akceptację własnych niewyuczonych ruchów, a także zwolnienie w pędzącej codzienności i poczucie się dobrze z samym sobą i w tym miejscu gdzie jesteśmy. "Tkanie Ruchu" to zajęcia ruchowe skierowane do wszystkich dorosłych. Brak wcześniejszego kontaktu z tańcem nie ma tu znaczenia.

Warsztaty otrzymały dotację celową z Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi.

Warsztaty odbędą się on-line. Planowany start: lipiec 2020. Warsztaty skierowane są do dorosłych i młodzieży w wieku 16+.

Zajęcia prowadzi Aleksandra Łaba – choreografka, tancerka i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach Choreografia i techniki tańca, tam też ukończyła Studium Pedagogiczne na Wydziale Kompozycji, Teorii muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej o specjalności Choreografia i techniki tańca. Absolwentka Studium Animacji Kultury w Kaliszu kierunek Taniec współczesny. Od 2009 roku tancerka związana z Pracownią Fizyczną, gdzie głównym narzędziem pracy jest taniec współczesny, improwizacja i kontakt improwizacja. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, lalkowymi i teatrami tańca. Tworzy autorskie projekty ruchowe, warsztaty oraz spektakle taneczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ


Geyer Music Factory dopiero w 2021

Nie odbędzie się tegoroczna edycja GMF, zapraszamy w 2021 roku!

Nowe dni otwarcia – czwartek-niedziela

W związku z intensywnymi pracami wewnątrz muzeum od 7 lipca CMWŁ będzie dostępne dla zwiedzających w dniach czwartek-niedziela.