Aktualności


Warsztaty edukacyjne w CMWŁEkspresja, swoboda, radość! Na warsztatach przygotowanych przez Dział Edukacji CMWŁ nie można się nudzić. Chcesz, by Twoje dziecko poprzez zabawę poznawało sztukę od najmłodszych lat? Skorzystaj z oferty skierowanej do dzieci z opiekunami.

Na wszystkich zainteresowanych czeka największa w Łodzi muzealna sala warsztatowa, w której prowadzone są zajęcia w duchu idei muzeum partycypacyjnego. Dzięki temu uczestnicy warsztatów, niezależnie od wieku, rozwijają się twórczo, angażując swoją wyobraźnię oraz kreatywność w sposób nieskrępowany. Oferujemy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, a w tym:


„1,2,3 - DO MUZEUM IDZIESZ TY!” – zajęcia sensoryczno-ruchowe dla najmłodszych (w wieku 1+) wraz z opiekunami. Są one świetną okazją do wspólnej zabawy, stawiania pierwszych kroków na gruncie sztuki oraz nauki kreatywnego podejścia do otaczającego świata!

NAJBLIŻSZE TERMINY:
18.02 (czwartek) 12:00 – MAM CIAŁO I WYGINAM JE ŚMIAŁO
25.02 (czwartek) 12:00 – FALIŚCIE

Link do wydarzenia i informacji organizacyjnych:
Facebook CMWŁ


„3, 4, 5 W MUZEUM SIĘ WKRĘĆ!” – na warsztatach (dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami) będziemy poznawać Muzeum oraz znajdujące się w nim dzieła sztuki i obiekty. Nie zabraknie działań ruchowych, sensorycznych i dobrej zabawy. Będzie to świetna okazja nie tylko, aby zapoznać się ze sztuką ale także wzmocnić relacje dziecka z opiekunem i rówieśnikami.

25.02 (czwartek) 17:15 – ZIEMIA (BRAK MIEJSC)

O kolejnych terminach zajęć z tego cyklu poinformujemy wkrótce.


„Warsztaty rodzinne – Do dzieła z klimatem!” – Obejrzycie wystawę "Ziemia (p)oddana", która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 10 lat wraz z opiekunem. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora.

Na najbliższym warsztacie zajmiemy się kwestią klimatu i środowiska! Będziemy dyskutować na temat wpływu człowieka na otaczający świat i wykorzystywania zasobów naturalnych Ziemi. Podczas warsztatu poznamy zasady postawy proekologicznej oraz świadomej konsumpcji. Udowodnimy, że mamy realny wpływ na losy naszej planety, za którą jesteśmy odpowiedzialni! Na koniec sprawdzimy też, czy nasz styl życia pomaga chronić środowisko i samodzielnie wykonamy ekologiczną myjkę do naczyń!

21.02 (niedziela) g. 12.00 – DO DZIEŁA Z KLIMATEM

Link do wydarzenia i informacji organizacyjnych:
Facebook CMWŁ


„sPLOTY” Lubisz prace manualne? Chcesz się twórczo wyżyć w jednej z tradycyjnych technik? Zapraszamy na sPLOTY – popołudniowe spotkania dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

Jak pracujemy? Razem, ale każdy nad swoim projektem! Pod opieką edukatora daj upust swojej ekspresji w twórczej technice, która najbardziej Ci odpowiada. Makatki, haft, malarstwo, rysunek, makrama – to Ty wybierasz!

sPLOTY są przestrzenią otwartą na propozycje uczestników. Jeśli chcesz zainspirować innych, przedstaw swój pomysł na spotkaniu! Warsztaty pozwalają na doskonalenie umiejętności tworzenia w tradycyjnych technikach.

26.02 (piątek) 17:15

Link do wydarzenia i informacji organizacyjnych:
sPLOTY