Aktualności


WEEKEND SENIORA Z KULTURĄZapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą. W dniach 23-24 września br. będą oni mogli zwiedzić nasze Muzeum za symboliczną złotówkę. Ponadto, zachęcamy do udziału w wydarzeniach:

* 23 września o godz. 13.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”, podczas którego kuratorka, wśród bajecznie kolorowych tkanin, opowie o sposobie ich tworzenia, historii i znaczeniu w codziennym życiu.

Budynek D, II piętro

Ceny biletów dla seniorów: 1 zł

* 23 września o godz. 14.00 odbędzie się warsztat „Pamiątka malowana nitką” w ramach wystawy „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”.

Chcecie poznać tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu? Dowiedzieć się, co to jest mulina i jak się oblicza nitki? Jeśli tak, to warsztaty hafciarskie „Pamiątka malowana nitką” są dla Was. Pod czujnym okiem członkiń łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, będziemy zgłębiać tajniki haftu krzyżykowego – przeniesiemy się do czasów, w których „malowanie” przy pomocy igły i nitki było prawdziwym majstersztykiem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem, jak i tych bardziej doświadczonych w tej, wymagającej cierpliwości technice. Zajęcia trwają 1,5 godz. Oferta jest adresowana do osób od 10. roku życia.

Liczba miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Cena biletu dla seniorów: 8 zł

* 24 września o godz. 12.00 odbędzie się warsztat z cyklu Cotton art, zatytułowany "Miękkie płaskorzeźby". 

Przeszywanie, sklejanie, rozcinanie, plecenie. Papier, metal, sztuczne włókna, pasmanteria, tkanina. Kontrastując barwy, przełamując rytmy, zestawiając  tworzywa uczestnicy będą uwalniać swoją wyobraźnię, dzięki czemu powstaną oryginalne „miękkie płaskorzeźby”.

Cena biletu dla seniorów: 8 zł