Aktualności


Wracamy 2 czerwca!Dobre wieści! Otwieramy podwoje CMWŁ dla odwiedzających! Zapraszamy Was znów w mury Białej Fabryki od 2 czerwca (wtorek). Do zwiedzania udostępniamy nasze wystawy stałe: "Rekonstrukcję tkalni z przełomu XIX i XX wieku" oraz "Kotłownię". Wciąż możecie także obejrzeć dzieła z 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny.

W obecnych warunkach otwarcie wiąże się jednak z pewnymi wymogami i regułami, o których przestrzeganie Was poprosimy. Nowy reżim sanitarny oznacza m.in. konieczność zakrywania ust i nosa na terenie muzeum, dezynfekcji rąk przed wejściem czy utrzymywania 2-metrowych odstępów. Szczegółowe wytyczne znajdziecie przed otwarciem na stronie internetowej CMWŁ: https://cmwl.pl oraz na miejscu, przed wejściem oraz przy poszczególnycy wystawach.

Zapraszamy od 2 czerwca!

---

W klipie wykorzystaliśmy fragmenty z przedwojennego filmu o fabryce Towarzystwa Akcyjnego Pabianickich Fabryk Wyrobów Bawełnianych "Krusche&Ender".

Muzyka: esistnichtsoernst, freesound.org
Dźwięk: ecfike, freesound.org

CZYTAJ RÓWNIEŻ


100 tysięcy dolarów dla CMWŁ

Darczyńcą prof. Hiroko Watanabe – japońska artystka, profesor Uniwersytetu Tama Art w Tokio, jurorka wielu wystaw oraz konkursów międzynarodowych.

Geyer Music Factory dopiero w 2021

Nie odbędzie się tegoroczna edycja GMF, zapraszamy w 2021 roku!

Nowe dni otwarcia – czwartek-niedziela

W związku z intensywnymi pracami wewnątrz muzeum od 7 lipca CMWŁ będzie dostępne dla zwiedzających w dniach czwartek-niedziela.