Aktualności


"WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU" – PREZENTACJA KOLEKCJI MODYOd 27 lipca, w gablocie na parterze budynku D, możecie oglądać trzy sylwetki z kolekcji „Wszystko jest w porządku” autorstwa Julii Piekarskiej – studentki projektowania tkaniny i ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz współzałożycielki duetu projektowego REST textile studio. Kolekcja prezentowana jest w ramach przeglądu zorganizowanego z okazji 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – co dwa tygodnie prezentowane są najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, studentów i absolwentów Instytutu Ubioru.

„Kolekcja jest odpowiedzią na nieoczekiwany czas pandemii, który zainspirował mnie do zaprojektowania nowej wersji ubioru biurowego, przeznaczonego do pracy w domu i pozwalającego na większe poczucie komfortu.”

„W momencie rozpoczęcia lockdownu, który stał się dla mnie nauką przebywania z samą sobą, w mojej głowie zaczęły pojawiać się pytania: w jaki sposób przemycamy poczucie komfortu do ubrania „domowego”? Jak cienka jest granica między tym, co wygodne, a tym, co stosowne? Jak wyglądałby strój biurowy, gdyby to dom był naszym stałym miejscem pracy? Zaczęłam obserwować swoje zachowania, nawyki i sposób ubierania się ze względu na fakt przebywania w stałym otoczeniu” – opisuje projektantka.

Inspiracją dla Julii Piekarskiej były również zdjęcia, które po rozpoczęciu światowej kwarantanny zaczęły masowo pojawiać się na portalach społecznościowych. Na spotkaniach przed laptopem pracownicy korporacji, od pasa w górę ubrani oficjalnie, od pasa w dół nosili „bieliznę i ciepłe skarpetki”.

Zapraszamy serdecznie.

--

Opieka merytoryczna: Marcin Różyc, dr Michał Szulc

Opieka scenograficzna: Magdalena Gonera