Aktualności


WYKŁADY O MODZIE: BIŻUTERIA. CZY MUSI BYĆ ZŁOTA LUB SREBRNA?Zapraszamy na kolejne spotkanie z modą! Podczas wykładu Jaga Janik opowie o biżuterii, jej funkcjach i znaczeniu.

Biżuteria spełniała różnorodne funkcje, była/jest także oznaką władzy, prestiżu, zamożności czy też przynależności klasowej. Wystarczy spojrzeć na korony królów, pierścienie władców, albo kolie monarchini i arystokratek...

Ale czy tylko brylanty, złoto i srebro się liczą? Absolutnie nie!

Przekonajcie się sami słuchając wykładu Jagi Janik pod tytułem:

Biżuteria. Czy tylko złota lub srebrna?

 

JAGA JANIK jest autorką bloga o modzie fashion50plus.pl. Kocha modę, która jest jej pasją i sztukę, z którą była związana zawodowo. Pracowała m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Bloga założyła w wieku 58 lat aby łamać stereotypy o „starych babach” źle ubranych. Bierze udział w programach i konferencjach, które takie myślenie pozwalają zmieniać. Wspiera polskich projektantów. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego z którym była także związana zawodowo od 1997 roku. Pracowała w administracji centralnej uczelni (kierownik biura promocji, biura rektora, rzecznik prasowy). W 2015 roku przeszła z UŁ na emeryturę i zaczęła pracę w sklepie stacjonarnym jednej z marek modowych, gdzie sprzedając ubrania doradza kobietom w różnym wieku.

 

Czas trwania: 50 min.

Wybrane niedziele, godz. 15.00

Bilet normalny: 6 zł, bilet ulgowy: 4 zł

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.