Aktualności


Wystawa "Jajo" od 17 września w CMWŁW czwartek 17 września rusza 14. Łódź Design Festival, w ramach odbędzie się szereg wystaw i wydarzeń, także w formule on-line! Do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zapraszmay na wystawę „JAJO”, która jest efektem pracy studentów kierunku wzornictwo w School of Form Uniwersytetu SWPS.

Wstęp na wystawę w godzinach otwarcia muzeum:
czwartek – niedziela: 12.00-14.30 i 15.00-18.00.

W weekend otwarcia 17-20 września (czw.-niedz.) wstęp na wystawę jest BEZPŁATNY.

Wystawa zlokalizowana jest na I piętrze budynku Kotłowni.

---

JAJO to projekt studentów kierunku wzornictwo w School of Form SWPS. Jest to kolekcja ceramicznych nośników jedzenia. Każdy koncentruje się na jednym z wielu sposobów, na który może być przygotowane jajko. Przedmioty są efektem analizy jajka z perspektywy znaczenia kulturowego, jak i obserwacji samej formy, jego faktur, kształtów i kolorów.

Celem jest symboliczne wyniesienie jajka na restauracyjny piedestał. Naczynia mają za zadanie skupić uwagę gościa na doświadczeniu jedzenia
w niecodzienny sposób, podkreślając wartość prostego, a równocześnie najbardziej wszechstronnego składnika w kuchni.

Szef kuchni Concordia Taste Tomasz Olewski przygotował na oczach studentów potrawy z użyciem jajka w jedenastu różnych odsłonach. Zadaniem dla młodych projektantów było nauczenie się wykonywania przypisanego dania według receptury kucharza. Wynikiem przeprowadzonych obserwacji było samodzielne stworzenie gipsowych form, z których studenci odlali porcelanowe naczynia własnego projektu.

Kurator: Arkadiusz Szwed
Prowadzący: Arkadiusz Szwed, Mateusz Halawa

Wystawa zaprezentowana w ramach projektu ON The Table realizowanego przez Łódź Design Festival.

---

Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Prezentuje innowacje i projekty mające duży wpływ na nasze otoczenie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Progres!

Na stronie ŁDF znajdziecie więcej informacji o idei festiwalu i szczegółowy program wydarzenia: https://www.lodzdesign.com/ldf-2020/wystawy/

CZYTAJ RÓWNIEŻ


Brygada techniczna i ekipa porządkowa CMWŁ

W jubileuszowym cyklu prezentujemy zespół CMWŁ.

Dział Inwentaryzacji

W jubileuszowym cyklu prezentujemy zespół CMWŁ

Textile Culture Net

CMWŁ we współpracy z międzynarodowymi instytucjami daje początek nowej inicjatywie