Aktualności


Wystawa „Jerzy Antkowiak - Moda Polska" otwarta!Wernisaż uświetnił swoją obecnością sam Mistrz – Jerzy Antkowiak oraz pomysłodawca i współkurator wystawy – Tomasz Ossoliński.

Zwiedzanie tej wyjątkowej, dwupoziomowej wystawy należy rozpocząć od piętra III. 
Górna przestrzeń ekspozycji została zaaranżowana w taki sposób, aby można w niej było poczuć atmosferę panującą w przedsiębiorstwie państwowym, jakim była Moda Polska. Zwiedzający poznają tutaj barwną postać pierwszej dyrektor artystycznej Jadwigi Grabowskiej, projektantów oraz modelek pracujących w firmie. To wszystko pozwoli zrozumieć jaki fenomen na krajowym rynku stanowiła Moda Polska oraz poznać jej historię osadzoną w realiach minionych lat. Na niższym piętrze wystawy będzie można podziwiać między innymi blisko 60 ponadczasowych stylizacji opatrzonych metką przedsiębiorstwa ze słynną jaskółką.  Złożą się na nie eleganckie i ponadczasowe kreacje i dodatki zaprojektowane dla Mody Polskiej m. in. przez Jerzego Antkowiaka.

Wykupiona przez Pana Jerzego od syndyka kolekcja strojów Mody Polskiej, przez 20 lat czekała w piwnicy w Komorowie, by w końcu ujrzeć światło dzienne. Teraz, z okazji 60-lecia powstania marki Moda Polska, stroje zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności.

Wystawa będzie czynna do 17 marca 2019.

Budynek D, II i III piętro

 

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH WYSTAWIE:

13 października

g. 16:00 Oprowadzanie kuratorskie: Marta Galik

g. 17:00 Prezentacja projektu Moniki Gromadzińskiej „Ubrania, które tworzą mitologię miejsca”

20 października

g. 16:00 Oprowadzanie kuratorskie: Tomasz Ossoliński

g. 17:00 Moda Polska. Spotkanie z Ewą Rzechorzek

10 listopada

g. 16:00 Oprowadzanie kuratorskie: Marta Galik

g. 17:00 Wykład Marcina Różyca “Klasyka i rewolucja – najnowsza historia muzealnictwa na przykładzie najciekawszych i najbardziej spektakularnych wystaw mody w Polsce i na świecie”.

24 listopada

g. 16:00 Oprowadzanie kuratorskie: Tomasz Ossoliński

g. 17:00 Prezentacja Izabeli Franckiewicz-Olczak dotycząca badania “Jak osiągnąć sukces w branży modowej? - analiza znaczenia gospodarczego, dróg kariery i czynników sukcesu.

8 grudnia

g. 16:00

Oprowadzanie kuratorskie: Marta Galik

g. 17:00 Wykład Sylwii Romeckiej-Dymek “Piękne i brzydkie oblicza mody”

RESERVED
ROSSMANN
LINEXIM