Aktualności


Wystawa w CMWŁ nagrodzona!24 października w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu odbyła się gala rozdania nagród w 5. Przeglądzie Muzeum Widzialne. Główną nagrodę w kategorii "Identyfikacja wystaw czasowych" zdobyła wystawa „Ziemia (P)oddana”, którą mogliście oglądać w CMWŁ od 17 października 2020 do 13 lutego 2022 roku. 

Wystawa opowiadająca o kryzysie klimatycznym i relacjach człowieka z naturą, została zbudowana według zasad less waste i reuse. Organizatorzy chcieli w ten sposób podkreślić to, że ich troska o Ziemię nie jest wyłącznie deklaratywna.

Kompleksowy system identyfikacji wizualnej jest zwykle wykorzystywany na potrzeby jednego projektu. Przygotowane materiały mają jedno – krótkie, bo inicjowane wernisażem i kończące się wraz z finisażem – życie. Organizatorzy wystawy  zainicjowali działania, które mogłyby – a nawet powinny – stać się powszechną praktyką: zaproponowali stworzenie w świecie muzealnym bazy elementów ekspozycyjnych analogiczną wobec powszechnych w świecie filmowym magazynów rekwizytów.

Wielkie brawa dla wszystkich współtworzących wystawę:
Kuratorzy: Nadia Burda, Apolonia Chętko, Hanna Czekalska, Michalina Kuśmierek, Lidia Strzelec, Franciszek Właziński
Pomysł, koordynacja, realizacja: Magdalena Gonera
Produkcja: Beata Bocian, Aleksandra Kmiecik
Scenografia wystawy: Maja Pawlikowska
Reżyseria światła: Artur Frątczak
Identyfikacja wizualna: Magdalena Gonera, Maja Pawlikowska, Nadia Burda, Apolonia Chętko, Hanna Czekalska, Michalina Kuśmierek, Lidia Strzelec, Franciszek Właziński, Mateusz Mirys (autor projektu stempla wykorzystywanego do produkcji ulotek)

Dziękujemy także innym osobom zaangażowanym w przygotowanie wystawy, w tym Aleksandrze Kmiecik i Dorocie Sztyler, współwykonawczyniom ręcznie wypisywanych tabliczek.

--
fotografia:
Arkadiusz Podstawka