Aktualności


Złota Igła 2017Złota Igła to przeznaczony dla amatorów konkurs rękodzieła artystycznego, organizowany w naszym muzeum od 2000 roku w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego. Niezmiennie, od pierwszej edycji, cieszy się wielkim zainteresowaniem twórców i pasjonatów haftu. Do poprzedniej edycji zgłoszono aż 373 prace 159 autorów.

Tradycyjnie, z prac zakwalifikowanych przez jury zostanie przygotowana wystawa pokonkursowa, którą można będzie oglądać w Białej Fabryce w czerwcu 2017 roku. Tematyka haftów jest zazwyczaj bardzo różnorodna – od scen rodzajowych, portretów, pejzaży, zwierząt i ptaków po kompozycje kwiatowe czy elementy architektury. Największą część stanowią zwykle realizacje o charakterze dekoracyjnym, hafty o dużych rozmiarach, które są adaptacją malarstwa. Wystawa jest zawsze przeglądem aktualnych trendów i często znajdują się na niej niezwykłe hafciarskie perełki.

O Złotą Igłę mogą walczyć prace, wykonane techniką haftu krzyżykowego i półkrzyżykowego, przy użyciu różnego rodzaju nici, na kanwie drukowanej, według wzorów publikowanych lub własnych projektów. Powinny powstać w latach 2014-2017 i nie przekraczać wymiarów kanwy 70x100 cm. Większy rozmiar jest akceptowany wyłącznie w przypadku bielizny pościelowej i stołowej. Prace można dostarczyć osobiście do naszej siedziby (Piotrkowska 282) lub nadsyłać pocztą. Termin ich składania mija 7 marca 2017 r.

Regulamin konkursu 

Karta zgłoszeń