Geyer Music Factory 2019


 Po raz 11. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na Geyer Music Factory. Od początku festiwalu, tj. od 2009 roku na dziedzińcu Białej Fabryki zorganizowano ponad 80 koncertów.

Koncerty tegorocznej edycji odbędą się pod hasłem przewodnim "Łódź bez prądu i pod prąd" – na scenie festiwalowej wystąpią znani i cenieni polscy artyści pochodzący z Łodzi.  Zgodnie z hasłem „Łódź bez prądu” część koncertów odbędzie się unplugged - przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych, druga część odpowiadająca formule „Łódź pod prąd" będzie realizowana przy udziale instrumentów nieakustycznych.

Uczestnicy Geyer Music Factory 2019 będą także mogli wziąć udział w towarzyszących koncertom oprowadzaniach o godz. 20.00, po aktualnie prezentowanych wystawach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek” oraz „Instalacja Masquemask autorstwa Jaime Hayona”.
Zapisy na oprowadzania, odbywają się telefonicznie pod numerem: 42 683 26 84 w. 204. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Bilety na koncerty będą dostępne w kasie Muzeum oraz za pośrednictwem strony internetowej (KUP ONLINE)

Bilet na miejsce siedzące 25zł

Bilet na miejsce stojące 20zł

W sprawie akredyatcji dla mediów prosimy o kontakt mailowy: m.jakiel@cmwl.pl

Regulamin

Obowiązuje zakaz wnoszenia własnych krzeseł.

 

Repertuar: 

12.07.2019 r., godz. 21.00

Połońska śpiewa Osiecką
Koncert podczas tegorocznej edycji Geyer Music Factory, przeniesie słuchaczy w niezwykły, poetycki świat Agnieszki Osieckiej – pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – o uniwersalnej wartości. Na koncercie zaprezentowane zostaną takie utwory jak „Na całych jeziorach Ty”, „Na początek mówi się Mama”, czy „Sztuczny miód”. Na scenie Iza Połońska wystąpi wraz z akordeonistą Leszkiem Kołodziejskim. 

 

19.07.2019 r., godz. 21.00
Blue Cafe - akustycznie

Podczas koncertu na Geyer Music Factory Blue Cafe zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej, wydanej w 2018 r. płyty pt. „Double soul”, pełnej wytrawnych brzmień i wokalnych wzruszeń oraz swoje największe hity w kameralnych aranżacjach. Zespół stworzony przez łódzkiego skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala. Blue Cafe: Dominika Gawęda – wokal, Paweł Rurak Sokal - instrumenty klawiszowe, gitara i Sebastian Kasprowicz- gitara, Michał Grott- bas, Łukasz Sztaba- instrumenty klawiszowe, Kamil Kukla- perkusja. 

Wydarzenie towarzyszące: oprowadzanie o godz. 20.00 po wystawach „100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek” oraz „Instalacja Masquemask autorstwa Jaime Hayona”. Obowiązują zapisy.

 

26.07.2019 r., godz. 21.00
Monika Kuszyńska z zespołem

W ramach festiwalu Geyer Music Factory zaśpiewa utwory ze swojego premierowego debiutanckiego albumu „Ocalona”. Teksty piosenek zawierają przemyślenia ostatnich lat, kiedy artystka zmagała się z następstwami wypadku samochodowego. Jest wokalistką i autorką tekstów. Szerokiej publiczności dała się poznać jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym współpracowała w latach 2000–2010.  

Wydarzenie towarzyszące: oprowadzanie o godz. 20.00 po wystawach „100 flag na 100-lecie praw wyborczych Polek” oraz „Instalacja Masquemask autorstwa Jaime Hayona”. Obowiązują zapisy.

 

2.08.2019 r., godz. 21.00
L.Stadt - L.Story

Podczas Geyer Music Factory 2019 zaprezentują utwory z albumu „L. Story”, wydanego w 2017 r., w którym sięgnęli po nowe dla siebie środki wyrazu – m.in. chór (współpraca z łódzkim Chórem Teatru CHOREA) i brzmienia orkiestrowe. Całość wpisuje się w ideę „albumu koncepcyjnego”, którego tematem jest zjawisko przemijania. Grupę tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista - Łukasz Lach, basista - Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. 

 

9.08.2019 r., godz. 21.00
Maciej Tubis i Magdalena Kumorek - Komeda

Koncert podczas Geyer Music Factory 2019 „Komeda. Perspektywa Nova” w wykonaniu Tubis Trio i Magdaleny Kumorek, to wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy z dużą dozą zabawy formą i melodią tych utworów. Magdalena Kumorek szerszej publiczności znana jest ze swojej aktorskiej kariery. Tubis Trio to jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych.

 

16.08.2019 r., godz. 21.00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz

Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty wspólny utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata.

 

23.08.2019 r., godz. 21.00
Apertus Quartet i Katarzyna Dąbrowska - muzyka filmowa

Apertus Quartet wraz z Katarzyną Dąbrowską na scenie Geyer Music Factory 2019 przedstawią najpiękniejsze piosenki polskiego kina, znakomicie zaaranżowane przez łódzkich kompozytorów młodego pokolenia. Apertus Quartet powstał w Łodzi w 2007 r. z inicjatywy artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. W skład zespołu wchodzą: Marta Kalińska–Strasińska – skrzypce, Paulina Wielgosińska – skrzypce, Małgorzata Sowierka–Chmiel – altówka i Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela. 

 

Dowiedz się więcej