GEYER MUSIC FACTORY 2021


 9 lipca dziedziniec Białej Fabryki znów wypełnią muzyczne brzmienia. W ramach festiwalu  Geyer Music Factory piosenki o miłości zagra lubiana przez łódzką publiczność Grohman Orchestra.

13-osobowa orkiestra złożona z instrumentalistów Filharmonii Łódzkiej zaprezentuje swój projekt „Kochajmy”, zawierający nowe aranżacje znanych utworów polskiej muzyki rozrywkowej, której tematem przewodnim jest miłość. „Kochajmy” to kolejny po „Klasyce Polskiej Rozrywki” projekt Grohman Orchestra realizowany wspólnie z Krzysztofem Herdzinem. Wśród wykonywanych utworów znajdą się przeboje takich artystów, jak: Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, Perfect, Dżem, Lady Pank, Hanka Ordonówna, Breakout, Wojciech Młynarski.

Bilety na koncert są dostępne w sprzedaży na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia Muzeum (oraz dodatkowo, w dniach 22 i 23 czerwca w godzinach 12:00-17:00). W tym roku z uwagi na obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona. Przed muzyczną ucztą muzeum przygotowało specjalnie na tę okazję oprowadzanie po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, podczas którego zwiedzający dowiedzą się, jak rozwijała się kultura muzyczna na przestrzeni wieku. W zrekonstruowanych wnętrzach domów będzie można posłuchać utworów wykonanych m.in. przez Mieczysława Fogga, Violettę Villas czy kontrowersyjne jak na owe czasy zespoły big-bitowe, a także zobaczyć takie perełki myśli technicznej, jak radio Turandot, Marconi czy patefon, które w swoich czasach były przedmiotem pożądania niejednego melomana. 

Na oprowadzanie obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniu dostępne są na stronie CMWŁ.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Start: 9 lipca (piątek) o godz. 21:00
Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)

KUP BILET

Regulamin koncertu

Plan widowni

Jesteś dziennikarzem? Potrzebujesz akredytacji? Napisz wiadomość pod adres promocja@cmwl.pl

 

--
Projekt został dofinansowany dzięki dotacji z budżetu Miasta Łodzi. 

Dowiedz się więcej


O festiwalu

Geyer Music Factory (GMF) to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Regulamin GMF 2021

Regulamin Geyer Music Factory 2021.

Oprowadzanie z muzyką w tle

Wydarzenie towarzyszące GMF 2021 - oprowadzanie tematyczne po wystawie "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie".

Plan widowni

Plan widowni GMF 2021.